Teraz jest So, 18 listopada 2017, 02:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: System Steyr'a
PostNapisane: Pn, 28 listopada 2016, 21:39 
KSP JURA

Strzelectwo terenowe to nie tylko wyzwanie kondycyjne i wytrzymałość atmosferyczna na warunki pogodowe strzelca, ale jak widać na poniższych zdjęciach również wymagający test dla sprzętu.
Mój karabinek kupiłem w lutym/marcu 2013 roku - czyli przetrzymał już trzy sezony zimowe i letnie. Był rozbierany kilkakrotnie do przeglądu, ale głównie koncentrowałem się na wyczyszczeniu zbijaka i jego prowadnicy w systemie. Dzisiaj postanowiłem dodatkowo odkręcić regulator, dobrać się komory strzałowej i zaworu ze sprężynką. Zawór w porządku, komora i jej uszczelki również Ok, ale śrubki mocujące pokrywę komory i sam regulator wyglądały mało zachwycająco. Jak widać deszcz, śnieg, wilgoć, mieszkanie w piwnicy nie wpłynęło korzystnie na ich stan.

Obrazek

Wydaję się, że to był dla nich ostatni moment, żeby przywrócić ich pierwotny wygląd i funkcjonalność. Po ich renowacji dalej spełniają swoją rolę i gwarantują rozbieralność systemu przy następnym przeglądzie.

Obrazek

Jeszcze kilka słów o zbijaku. Po wyjęciu z systemu umyłem go benzyną z resztek letniego smaru, kurzu, nalotu i wytarłem na ile to możliwe suchą, bawełnianą szmatką. Wyglądał nieźle, ale nadal nie błyszczał i nie miał idealnej powierzchni. W związku z tym użyłem pasty polerskiej do renowacji lakieru samochodowego.

Obrazek

Jak widać szmatka po czyszczeniu wygląda dość opłakanie, ale zbijak błyszczy i ma gładką powierzchnię. Zgodnie z zaleceniem Witka na zimę zupełnie nie smarujemy zbijaka tylko składamy "na sucho".

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: System Steyr'a
PostNapisane: Wt, 29 listopada 2016, 11:17 
KSP JURA

Ten oring chyba do wymiany, plastelina.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: Wt, 29 listopada 2016, 14:57 
KSP JURA

Oring jeszcze zdrowy, ale fakt - obydwa zdjęcia były zrobione przed jego wyczyszczeniem i dlatego są na nim jeszcze różne "paproszki", które trochę fałszują obraz jakoby był już w rozkładzie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: Wt, 29 listopada 2016, 15:15 
KSP JURA

Bardziej chodzi o to ze jest odkształcony co może wskazywać ze stracił elastyczność i jest jak z plasteliny czyli po np rozciagnieciu nie wraca do wymiarów. No chyba ze fabrycznie dają taki bardzo miękki.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: Wt, 29 listopada 2016, 15:48 
KSP JURA

Ten oring jako nowy chyba ma kształt zwykłego koła, ponieważ po wyjęciu z gniazda zaczął dążyć do przybrania figury o idealnym kształcie, jednak kilka lat przebywania w rowku o kształcie litery "O" chyba nadwyrężyło jego pamięć "kołową" i przybrał taki kształt trochę "nijaki".
Nie ma doświadczenia jak wygląda nowy. Jak kupię zestaw "serwisowy" oringów - będziemy wtedy wiedzieć więcej ;-)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: Wt, 29 listopada 2016, 16:10 
KSP JURA

A już widzę dlaczego zapomniał swój kształt.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]