Teraz jest Cz, 13 grudnia 2018, 17:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: strzelanie CP i nie tylko....
PostNapisane: Wt, 9 lipca 2013, 22:12 

Wybieram się™ w czwartek około 15 do Jaworzna na strzelnicę. Zamierzam przetestować nową amunicję do Rangera. Sam odlałem :mrgreen:

Obrazek

Niezła zabawa w tym temacie :mrgreen: wygląda na to że nie jest to takie skomplikowane jak wcześniej myślałem.

Obrazek

Pytanie tylko czy udało mi się™ trafić z proporcjami stopu :?: Na moje oko chyba za twardo.... :evil: no ale zobaczymy jak będzie latać.

Obrazek

Teraz jeszcze muszę zmontować "młynek" do obtaczania kulek i wykombinować sposób smarowania pocisków. :-P

Jeśli ktoś chętny postrzelać to mam jeszcze jedno wolne miejsce w aucie. Zamierzam też strzelić seryjkę z kbksu :-P

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 9 lipca 2013, 22:49 

Jechałbym z chęcią, ale....

...dam Ci znać jutro.

...Chyba, że jest ktoś inny chętny?

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 lipca 2013, 20:07 

Może niekoniecznie Jaworzno, ale... :-P

Zdjecia w Galerii

Obrazek

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 21 lipca 2013, 17:58 

Jutro o 14:30 wybieramy się™ z Jackiem i Radkiem do Jaworzna postrzelać. Jeśli ktoś chętny to zapraszamy. Jedno miejsce u mnie w aucie wolne.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 21 lipca 2013, 23:14 

Kurczę niestety nie dam rady. Sprawy rodzinne nie pozwolą być w dwóch miejscach na raz ;-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lipca 2013, 09:40 

Jeśli masz wolne miejsce to chętnie się™ zabiorę. Może tym razem uda mi się™ przetestować separator :-D

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lipca 2013, 12:05 

Damian-str napisał(a):
Jeśli masz wolne miejsce to chętnie się™ zabiorę. Może tym razem uda mi się™ przetestować separator :-D

Mam. Dotrzesz do mnie po 14?

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lipca 2013, 12:30 

Będę około 14:30

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lipca 2013, 22:09 

Kilka zdjęć w Galerii

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 22 lipca 2013, 22:53 

Fajnie bylo :-) dawno tak nie postrzelalem jak dzisiaj. Kbks to jednak swietna sprawa :-) jak sie dobrze wszystko poustawia i pamieta wskazowki mistrza Zapedzkiego to mozna miec calkiem dobra tarcze. Dzisiaj chyba pobilem swoj zyciowy rekord zarowno w wyniku z 10 strzalow jak i w ilosci wystrzelanych "kulek" 60 z kbksu i 30 z hawkena :-) koniecznie musimy to powtorzyc. I lupnac z armaty :-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 kwietnia 2015, 20:54 

Obiecałem Panu Józefowi, że przywiozę mu dzisiaj na strzelnicę tą zabawkę:

Obrazek

Poprzednim razem gdy byliśmy na strzelnicy uległa ona awarii i postanowiłem pomóc w naprawie. Damian dorobił ułamany element a ja dopracowałem jego wymiary i poskładałem wszystko.

Korzystając z okazji na małe przewietrzenie arsenału czarnoprochowego wybrał się™ Radek a Waldek na wieść o zapachu czarnego prochu reaguje błyskawicznym zameldowaniem się™ pod moją brama z wyraźną ochotą na wspólne strzelanie. Tak więc zawitaliśmy w gościnnych progach na strzelnicy u pana Józefa.

Przekazanie karabinka miało dość niespodziewany finał. Zastałem pana Józefa nad rozebranym kolejnym pneumatykiem tym razem współpracy odmówił Styer Match CO2. Widząc daremne próby uruchomienia karabinka oddałem jeden wziąłem drugi....zobaczymy czy uda mi się™ go ożywić.

Ale nie marnując więcej czasu udaliśmy się™ do ostatniego pawilonu i rozpoczęliśmy ostrą zadymę. Radek męczył colta. A my z Waldkiem na zmianę Hawkena i colta navy. Testowaliśmy różne naważki, I tak oto 4,5 grama prochu + ciężki odlewany własnoręcznie pocisk na 25m wygniatał gustowną nieckę w około 1cm blaszce.

Obrazek

Gdy już dostatecznie śmierdzieliśmy dymem z czarnego prochu, dorwaliśmy się™ do CZ 9mm :mrgreen: Zabawa na całego :-P Strzelanie zakończyliśmy na kabksie. Miło spędzone popołudnie. Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego. Więcej fotek w galerii...

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 1 maja 2015, 17:07 

Aktualizacja tematu.

Pogoda zwariowana raz słońce, raz deszcz. Inaczej mówiąc, raz ogród raz warsztat. :mrgreen:

I dobrze, bo po wczorajszym pobieżnym oglądnięciu rozebranego mechanizmu spustowego na strzelnicy i wczorajszej analizie schematu karabinka, "przyśniło" :shock: mi się™ rozwiązanie. Nie głupi powiedział, że trzeba się™ "przespać" z problemem. Rano byłem pewien, że jedna zapadka jest źle włożona. I miałem rację :mrgreen: "naprawa" była prosta... karabinek zadziałał :)

Obrazek

Mechanizm spustu trochę przekombinowany. Sporo części. Przy okazji obejrzałem sobie resztę. Port ładowania jak to w steyr:

Obrazek

Karabinek jak to matchówka posiada tryb treningowy. Te skrzydełka po bokach to umożliwiają.

Obrazek

podniesione do góry stają na drodze zbijaka i nie pozwalają by ten uderzył w zawór. Dźwigienka otwierania portu i naciągu zbijaka działa lekko i bardzo płynnie.

Obrazek

Całość komponuje się™ bardzo składnie.

Obrazek

Chrono pokazało 7.1J czyli całkiem przypadkiem udało mi się™ ustawić odpowiednią energię. Piszę przypadkiem, bo śruba regulacyjna sprężyny zbijaka jest wewnątrz bloku w którym jest mechanizm spustowy. Aby zmienić nastawy trzeba wyjąć system z osady (odkręcamy 2 śruby) następnie odkręcić blok spustowy od systemu (kolejne 6 śrub) i dopiero mamy dostęp do śrubki regulacyjnej. No trochę bez sensu ale z drugiej strony kto reguluje matchówki? I tak nie da się™ ustawić więcej jak 7,5J ani mniej jak 6J. Na dziurawienie tarczy ile by nie było wystarczy :-P

Więcej zdjęć TUTAJ

BTW: jak ja lubię grzebać w takich sprzętach. :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]