Teraz jest Pt, 1 lipca 2022, 12:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: facelift Walther'a
PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 21:04 

Walter przeszedł niewielką modernizację.Na pierwszy ogień poszedł manometr w kartuszu. Było tak:

[center]Obrazek [/center]

jest tak:

Jako że zbijak w moim egzemplarzu ma 25 g zamiast 32g dawkowanie powietrza jest duże i karabin grzmiał jak armata. Powstała koncepcja tłumika. Po konsultacji z Ritim wykombinowałem 5 komorowy tłumik z przegród polamidowych i sprężynek z gaźnika simsona. Sprężynki zakupione na allegro a pręt polamidowy i wytoczenie elementów to dzieło Damiana. :mrgreen: Dzięki :!: Wyszło tak:

Riti mocuje przedni korek na oring. Mnie coś na etapie projektowania nie wyszło i wylatał. Po zastosowaniu dwóch "robaczków" nie wylata. :-P Robaczki było widać więc powstała koncepcja osłony karbonowej. I znów pomocny był Damian i podał namiary na sklep z odpowiednią rurką:

Po przycięciu na odpowiednią długość pasuje idealnie.

W związku z grubszą "lufą" i tym, że mój Walther "lubi" pływającą lufę modyfikacji wymagała ósemka. Zaprojektowałem sobie taką która od razu ma szynę 22mm do montażu latarki:

Mariusz zrobił ją według projektu i pasuje jak ulał. Kolejną modyfikacją był palmrest. A w zasadzie przeróbka tego co było.

Powstał taki oto "potworek" :mrgreen:

No i do kompletu praca pilnikiem na rękojeści, która się™ okazała rozmiaru L. Całość prezentuje się™ tak:

Gdzieś po drodze okleiłem kartusz folią karbonową. Chwilowo nie mam więcej pomysłów ale nie znaczy to, że coś jeszcze po drodze nie wymyślę™ :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 21:28 

PIĘKNY :-D też chcę takiego 8-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 21:35 

Piękny jest to prawda dużo pracy włożone ale efekt powala. Bez obrazy ale ja nie chcę takiego :-P kocham moją "hawajkę" - do tego już doszło że żonka jest o nią zazdrosna :lol:

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: facelift Walther'a
PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 21:44 
KSP JURA

Bonzoo napisał(a):
Kolejną modyfikacją był palmrest. A w zasadzie przeróbka tego co było. Powstał taki oto "potworek" :mrgreen:
ne
Widzę, że "podróże kształcą" poprzez uważne oglądanie zdjęć z tegorocznych MŚ HFT. :lol:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 21:47 

A myślałem, że się™ nie wyda :oops: takich ładnych dziewczyn jak u nas to oni na zawodach nie mają :-P więc ....zostają karabinki. :roll:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 30 kwietnia 2013, 10:55 

Pamiętam, jak ileś tam lat temu napaliłem pierwszy raz w tyle co zbudowanym kominku, i zamiast oglądać film w telewizorze, wolałem przyglądać się™ płomieniom kominkowego ogniska.
Gdybym miał taki karabinek, to nie trzymałbym go wystawionego w jednym pokoju z telewizorem :-D .
Wyniósłbym telewizor :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 30 kwietnia 2013, 22:03 

Dzisiaj dotarły zamówione części od Hexera. Karabinek dostał wreszcie nowy ciężki zbijak. Na zdjęciu widać różnicę pomiędzy lekkim a ciężkim :-P

Przy okazji rozbiórki wymontowałem regulator i sprawdziłem jak jest ustawiony. Okazuje się™, że ktoś go mocno podkręcił, na 90 bar :shock:

A słyszałem, że fabrycznie ustawione są na 75 bar. W połączeniu z ciężkim zbijakiem można wyciągnąć ładne Vo :evil: W efekcie by mieć 240m/s śruba regulacyjna nie jest wkręcona za mocno i muszę wstawić jakąś lepszą "kontrę" bo obawiam się™, że będzie się™ luzować.

Na dokładkę wstawiłem nowy "dominatorowy" popychacz śrutu, sprężynkę i zaślepkę. Zaślepka nie pasowała do oryginalnej śrubki więc ją przerobiłem tak by pasowała :mrgreen:

Nie wiem czy to przypadek czy wreszcie jest tak jak trzeba ale na 20 strzałów miałem Vo w przedziale 240,0-240,3 m/s :shock:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 19 listopada 2014, 19:40 
KSP JURA

To ja dopiszę parę słów w temacie. O systemie w karabinku i całej jego historii to pojęcia jeszcze nie mam (może kiedyś wniknę). Na dzień dzisiejszy jest u mnie i jak znajdę żyranta to pewnikiem zostanie . Na razie wyniki są bardzo słabe, ale wymuszone są lepsze i takie bardziej spokojne-bez stresu.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 10 stycznia 2015, 11:20 
KSP JURA

Przeglądając listę osób zapisanych na MŚ FT na Litwie - zobaczyłem tylko jeden karabinek o kodzie LG400 :roll:.
Czy osoba zapisana na tej liście nie mogłaby nam szerzej przedstawić rozwiązanie równania: LG300 + X = LG400 ?

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 10 stycznia 2015, 15:57 

Pewnie się™ komuś ręka omsknęła. :mrgreen: 3 i 4 bardzo blisko siebie :shock:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 11 stycznia 2015, 01:07 
KSP JURA

:shock: Niby proste działanie a ja ni chu chu; proszę o jakieś korki.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 11 stycznia 2015, 01:45 
KSP JURA

No dobrze, sam nadrobiłem zaległości. A wynik jest taki, że Wasze żony, powinny Was w swoich ławkach posadzić.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]