Teraz jest Pt, 1 lipca 2022, 13:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Walther LG210 PCP
PostNapisane: Wt, 11 marca 2014, 21:43 

Zostałem poproszony o poskładanie "do kupy" Walther'a LG210. Bardziej wnikliwi czytelnicy iwebu powinni znać historie tego karabinka i "przygód" z nim związanych jakich obecny właściciel doświadczył. Zastał sprowadzony z eguna i nie obyło się™ bez kłopotów. Tak czy inaczej w efekcie trafił do mnie...w częściach.... :-P

[center]Obrazek [/center]

Fabrycznie to model PCA. Widać to choćby po dodatkowej dźwigni w systemie

Ja dostałem już karabinek ze zdemontowaną pompką, nową ósemką, i zestawem do konwersji na PCP czyli z regulatorem i kartuszem. Regulator 7.5J wiec ustawiony na 105 bar. Dodatkowo była sprężyna 21J i zestaw oringów.

Zacząłem od rozebrania wszystkiego, umycia i wyczyszczenia. Następnie poskładałem i delikatnie przesmarowałem to co trzeba.

Ciekawie wygląda zbijak z magicznymi kulkami w środku. Sam zbijak waży 16g a z kulkami i bolcem około 19g.

Zauważyłem, że ktoś już tu wcześniej grzebał. Niestety trochę nieudolnie. Wbijanie kołka w zbijak od złej strony nic dobrego nie wróży :-(

No ale i z tym sobie poradziłem i poskładany prezentuje się™ tak.

Czas na regulację. Zacząłem od sprężyny 21J. Bez problemu uzyskałem 242m/s ale naciągnięcie zbijaka to niezły wysiłek. No i dość znaczne skoki Vo. Postanowiłem spróbować sprężyny, która pierwotnie była w karabinku. Okazało się™, że to był dobry pomysł. :mrgreen: Bardzo delikatna praca dźwigni naciągu. Również bez kłopotu uzyskałem 242m/s. Maksymalnie udało mi się™ uzyskać 256m/s.

Ale jak to mawiają "nie ma róży bez kolców". Chyba nie jest to fabryczna sprężyna. Jest długa i powoduje, że "ciśnie" na zbijak i trzeba pamiętać by przy wkręcaniu kartusza otworzyć port i zwolnić nacisk na zawór. Później już ciśnienie w regulatorze załatwia sprawę. Wyjściem z sytuacji jest wymiana sprężynki zaworu na mocniejszą. Niestety nie dysponuję taką. Jeżeli będzie ten fakt przeszkadzał właścicielowi to musi postarać się™ o nową. I tak musi wymienić uszczelkę pod zaworę na "białą" bo jest "niebieska" :mrgreen:

Cykl strzału krótki, kop nieodczuwalny. Prezentuje się™ fajnie

A tutaj razem z LG200

Jutro jedzie do właściciela. Mam nadzieję, że będzie zadowolony z mojej pracy.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 11 marca 2014, 23:18 
KSP JURA

Miałem okazję go zobaczyć. Osada bardzo ładna, czernienie bloku w nienagannym stanie a praca mechanizmów bardzo płynna, bez zgrzytów i klekotania. Ogólnie sprzęcik wygląda na bardzo, bardzo mało używany. Wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie, Jeśli celność i niezawodność jest na równie wysokim poziomie to takiego właśnie chciałbym mieć. Ten drugi też ładny, jednak na dzisiaj tylko ładny.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 11 marca 2014, 23:23 

Radulako napisał(a):
Ten drugi też ładny, jednak na dzisiaj tylko ładny.

Jeszcze nie miałem czasu się™ do niego dobrać :mrgreen: Dopiero wczoraj przyjechał. LG210 miał u mnie priorytet. :-P Może jutro uda mi się™ przy nim podziałać.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]