Teraz jest Pt, 1 lipca 2022, 13:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Walther LG300 Alutec
PostNapisane: N, 16 marca 2014, 16:24 

Jakiś czas temu wyszperałem na egunie takiego cudaka

Obrazek

Pomyślałem wtedy Red Baron :mrgreen: i, że fajnie by się™ prezentowało BN na nim. No ale strach przed zakupem na egunie i zwlekałem z decyzją.....aż skończyła się™ aukcja i nikt go nie kupił. Miałem go jednak w obserwowanych aukcjach i za jakiś czas "wypłynął" znowu. Tym razem byłem zdecydowany i w efekcie przy pomocy Hexera. (dzięki Bogdan :mrgreen: ) stałem się™ jego właścicielem. No może nie od razu ....bo nie obyło się™ bez sporych problemów. Ale to już inna historia... :mrgreen:

Tak czy inaczej w końcu dotarło do mnie z Austri spore pudło. A w środku:

Obrazek

Niestety fajnie wyglądający na zdjęciach czarny i czerwony lakier z bliska nie robił juz pozytywnego wrażenia. Na szczęście mechanicznie system w idealnym stanie. Po ochłonięciu na spokojnie rozebrałem i posegregowałem części. Moja wizja kolorystyczna zakładała kontynuowanie pomysłu "Rot Schwarz". Okazało się™, że łatwo nie będzie i już miałem się™ poddać i do palety barw dorzucić srebrny (alu) bo nie mogłem znaleźć pomysłu na przemalowanie kilku elementów. Na szczęście z pomocą przyszli sprawdzeni koledzy i rozdzwoniły się™ telefony :mrgreen: Szybko udało mi się™ znaleźć z ich pomocą rozwiązania i części pojechały w różne strony kraju.

W tym czasie zamówiłem niezbędne części zamienne w tym oryginalny 16J regulator. Ogarnąłem mechanikę, skróciłem dźwignie, dorobiłem tłumik do oryginalnej osłony lufy, ustawiłem regulator. Generalnie poukładałem go po swojemu.

W piątek dotarły ostatnie części. Wstępnie poskładany prezentuje się™ tak:

Obrazek

Obrazek

Bardzo zadowolony jestem z tego jak wyszła stopka

Obrazek

Bo najbardziej obawiałem się™ czy uda się™ ja poczernić.

Obrazek

Jak widać kilka elementów wymaga jeszcze dopracowania a kilka jak choćby regulator malowania.

Obrazek

Ale najpierw trzeba go dokładnie przetestować by nie trzeba było rozbierać pomalowanego. Na razie trzeba wszystko wyregulować bo nic mi nie pasuje :-P

Do kompletu buduję palmrest. Ale jest on na razie w fazie testów....

Obrazek

I jeszcze kilka rzeczy wkrótce dopełni całokształtu :mrgreen:

I trochę ZDJĘĆ w galerii.

Na razie tyle ale cdn....

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 16 marca 2014, 17:11 

Pięknie wyszło gratuluję :)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 16 marca 2014, 20:43 
KSP JURA

W FT karabinek jest mniej narażony na typowe "cioranie" strzelectwa terenowego (postawy podparte przy betonowych słupkach, itp.), a więc można sobie bardziej pozwolić na delikatne wykończenia elementów. Staram się™ dbać jak się™ da o karabinek, ale dla mnie wygląd i zachowanie nieskazitelnego lakieru na karabinku nie może przysłaniać jego podstawowej funkcji - ma pozwolić na swobodne, celne strzelanie podczas zawodów.
Generalnie bardzo ładna, unikatowa kompozycja kolorystyczna. Ja wole srebrne wykończenia zamiast czarnych, ale jak widać nie jest to upodobanie powszechne. :-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 15:40 

Pierwsze testy "czerwonego" :mrgreen: W ramach zmniejszenia i tak pokaźnych gabarytów dostał lufę z krótszą osłoną z LGM'a. Co dało 12cm "po długości" mniej...

Obrazek

Obrazek

No i jak sie komuś wydaje że FT to "bułka z masłem" to wczoraj przy zmiennym oświetleniu raz słonko raz chmurki można się™ świetnie było przekonać, że tak nie jest :evil: opisywanie koła w takich warunkach to kompletna strata czasu. "ostrość" wyczynia takie cuuuuuda, że tylko :shock: można było zrobić. Ale za to jak się™ ustawiło wieżę na konkretny dystans to..... cud, miód, malina :lol: Jak można nie trafić w taaaaaaaką wielką KZ15 :?: no okazuje się™, że jednak można :-/
Regulowany palmrest, fajną rzeczą jest. Ale niestety mój na razie jest w wersji "demo" znaczy się™ jest "samoregulujący sie" czyli robi to sam i wtedy kiedy chce :cry: Trzeba będzie jeszcze nad nim popracować. Bipod....hmmm no to też ciekawa konstrukcja...i tu przydadzą się™ modyfikacje...

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 17:10 
KSP JURA

Bo prawda jest taka, że koło się™ powinno opisać na "3 razy" - słonecznie, normalnie i ciemnica. Chyba, że ktoś jest zdolny i zauważy stosowne prawidłowości, a co więcej nie będą go one "oszukiwać" na torze.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 17:53 

Na wszystko przyjedzie pora. Na razie to drugie opisywanie koła. Za każdym razem czegoś się™ uczę. Puki co niezależnie od pogody zgadzają mi się™ oznaczenia na wieży. Dzisiaj tłukłem dystans 30-50 i pięknie wchodziło. Nawet wiatr mi za bardzo nie przeszkadzał. Powoli klaruje się™ moja pozycja. I zaczynam przyjmować ją automatycznie. Niestety za długo strzelać nie daje rady bo w krzyżu "strzyka" :-/

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 18:22 
KSP JURA

Bonzoo napisał(a):
Puki co niezależnie od pogody zgadzają mi się™ oznaczenia na wieży.

Jeszcze tego by brakowało, żeby pogoda miała wpływ na oznaczenie na wieży :D Na karabin (ciśnienie powietrza, temp, etc) spoko, ale na kliki? :P To byłaby już absolutna abstrakcja ;)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 19:29 

mrpgxx napisał(a):
Bonzoo napisał(a):
Puki co niezależnie od pogody zgadzają mi się™ oznaczenia na wieży.

Jeszcze tego by brakowało, żeby pogoda miała wpływ na oznaczenie na wieży :D Na karabin (ciśnienie powietrza, temp, etc) spoko, ale na kliki? :P To byłaby już absolutna abstrakcja ;)

No ba! Zobaczymy co będzie w ekstremalnych temperaturach :!:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 20:46 
KSP JURA

Bonzoo napisał(a):
[No ba! Zobaczymy co będzie w ekstremalnych temperaturach :!:
Zauważyłem, że w BN da się™ zauważyć w nastawach sezon letni i zimowy, ale odcieni tych sezonów ja już nie jestem w stanie odróżnić. Natomiast obserwując Marcela na torze z jego Schmidt Benderem wierzę, że istnieją oprócz odcieni sezonów pór roku, również półcienie pory dnia. :-D
Ale może Bonzoo po prostu: "mnie wiedzy, więcej wiary" i wszystko będzie OK.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: So, 19 kwietnia 2014, 22:39 

ygreg napisał(a):
Ale może Bonzoo po prostu: "mnie wiedzy, więcej wiary" i wszystko będzie OK.

Wiarę zostawię tym co nie maja wiedzy :-P

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 20 kwietnia 2014, 00:28 
KSP JURA

Bonzoo napisał(a):
[Wiarę zostawię tym co nie maja wiedzy :-P

Zrozumiałem :cry:, ale będę się™ pocieszał, że wiara przy odrobinie wiedzy nie jest istotną przeszkodą. :-P

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: N, 20 kwietnia 2014, 10:16 

ygreg napisał(a):
Bonzoo napisał(a):
[Wiarę zostawię tym co nie maja wiedzy :-P

Zrozumiałem :cry:, ale będę się™ pocieszał, że wiara przy odrobinie wiedzy nie jest istotną przeszkodą. :-P

To akurat nie tyczy sie Ciebie Grzesiek. Liczę, że podzielisz sie wiedzą i doświadczeniem żebym ja nie musiał "odkrywać Ameryki" na nowo. A znając moje techniczne i poznawcze zacięcie możesz liczyć na to, że do tej wymiany wniose trochę wiedzy, ktora czasem też się™ może przydać.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 22 kwietnia 2014, 08:58 

Jak widzę nie tylko ja wpadłem na pomysł by wykorzystać Świąteczny czas na trening. Choć u mnie to raczej bardziej "oswajanie" karabinka i lunety...

Obrazek

FT ma swoje zalety. Rzucasz podusię™ i strzelasz :mrgreen: nie trzeba się™ martwić o brudne łokcie czy kolana :-P

Pierwsze wrażenia ze strzelania FT to....boli mnie tyłek :mrgreen: I podobają mi się™ ślady po śrucie na świeżo pomalowanych lizakach :shock: idealnie na środeczku :mrgreen:
Z ciekawostek to Walther na moich ustawieniach ma bardzo mały apetyt na powietrze. Paczkę śrutu zrobiłem na dwa tankowania kartusza do 260 bar :shock:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 22 kwietnia 2014, 18:29 

Cytuj:
FT ma swoje zalety. Rzucasz podusię™ i strzelasz :mrgreen: nie trzeba się™ martwić o brudne łokcie czy kolana :-P

No i jeszcze trzeba sobie kostkę wyłożyć :lol:

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 23 kwietnia 2014, 19:33 

No i pierwszy kłopot. Podczas dłubania przy karabinku upadł mi on na lunetę. :-( Centralnie na wieżę. Na szczęście tylko na blat, kilkanaście cm. :evil: Pierwsza myśl, dwa dni opisywania poszły w pizdu... :cry: Po sprawdzeniu okazało się™, że nic się™ nie zgadza :-/ Już miałem zacząć od nowa ale przypomniało mi się™, że za radą Grześka na wieży mam dorobiony ruchomy bęben. Pomyślałem, że może się™ uda to jakoś uratować. Wyzerowałem lunetę na 30m i przekręciłem bęben, tak by opis 30m zgodził się™ z ustawieniem. Wstępnie sprawdziłem i w zasadzie reszta się™ zgadza. Niestety deszcz mnie wygonił i nie dałem rady sprawdzić wszystkich dystansów. Dodatkowo trzeba było podregulować sporo w lewo. Wniosek, trzeba się™ obchodzić z BN jak z jajkiem.... :shock: To nie pancerny LS.

Pytanie brzmi....czy aby to koniec....kłopotów :evil:

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]