Teraz jest Pt, 1 lipca 2022, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Walther LP300
PostNapisane: Cz, 26 czerwca 2014, 19:50 
KSP JURA

Kilka dni temu dotarł do mnie zakupiony na iwebie od Sławka (wasabi) kolejny przedstawiciel rodziny Walthera - pistolet LP300. Ze Sławkiem to już druga transakcja (poprzednio kupiłem karabinek LG300XT) i podobnie jak pierwszą można ją zaliczyć do bardzo udanych. Pistolet jak poprzednio karabinek jest w idealnym stanie i w podobnej tonacji kolorystycznej (muszę przyznać, że nie było to bez wpływu na szybką decyzję zakupu :-D ).
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w dobrych pistoletach, ale ten wydaję się™ bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany z dużą starannością.
Rękojeść (ktoś napisał na niej wewnątrz markerem literę M) dość ciasna, typowy chwyt gripa Walthera - po prostu jest zlany w jedną całość z dłonią. Cykl strzału - króciutki i w zasadzie niezauważalny odrzut. Filozofia ładowania śrutu podobnie jak w karabinkach (rynienka i popychacz), a kultura pracy niewyobrażalnie precyzyjna i miękka. Po prostu nie można się™ doczekać kiedy będzie następne naciągniecie zbijaka, ładowanie śrutu i zamknięcie portu. W pełni regulowalne układy celownicze bez konieczności wymiany muszki czy szczerbinki w celu uzyskania większej lub mniejszej szczeliny celowniczej. Muszka jest wysuwalna góra dół i obrotowa w kształcie trójkąta, a szczerbinka regulowana w poziomie i pionie przy pomocy wygodnych, z wyraźnymi klikami pokręteł, a szerokość regulujemy imbusem.
Prędkość jest ustawiona na 141 m/s i jak to w Waltherze trzyma się™ jak zamurowana.
Spust w pełni regulowalny, filozofia znana z karabinka. Dziwiło mnie, że pistolet ma zrobiną pierwszą drogę i miałem ją zlikwidować, ale po kilku dniach strzelania powróciłem do niej, a jedynie bardzie zmiękczyłem samo naciśniecie spustu do oddania strzału. Pomimo takich zachwytów nad sprzętem dochodzimy do strzelca i tu sytuacja jest już typowa. Pomimo super sprzętu wyniki na tarczy bardzo mierne. Do tej pory nie udało mi się™ w serii 10 strzałów na 10 m z jednej ręki przekroczyć 91 punktów!.
Ale gwarantuje, że nie ma w tym żadnej winy pistoletu, trzeba szkolić operatora, a w skrajnym przypadku po prostu go wymienić na lepszy model. :-D
Jak z każdą nową zabawką wróciła chęć do dziurawienia tarcz (pomimo, że dla strzelca HFT/FT z krwi i kości to beznadziejne z pozoru zajęcie), a może znowu powrócę do sylwetek pistoletowych - kto wie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 czerwca 2014, 20:13 

Gratuluję zakupu Cacuszko. :mrgreen: Miałem kiedyś okazję z takiego strzelać w Jaworznie na strzelnicy. Bardzo precyzyjny dziurkacz. właścicielka wycinała dziesię™cioma strzałami jedną dziurkę w którą trudno było wcisnąć palucha. :-P Ale to trzeba trenować, trenować a później jeszcze trenować.

Ja od dawna choruję na Walthera LPM'a Może kiedyś trafi się™ jakiś warty uwagi egzemplarz.

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 26 czerwca 2014, 20:58 
KSP JURA

LPM wystąpił w "Gwiezdnych Wojnach" jako Naboo Blaster, a wiec pomimo, że zaprzestano produkcji w 2000r. przetrwał bardzo długo w użytkowaniu :-D

Obrazek

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 27 czerwca 2014, 18:38 
KSP JURA

Ładny, ładny. Wczorajsze ,,pykanko,, było nawet znośne przez ulicę ;-)

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 grudnia 2014, 23:07 
KSP JURA

We wtorek po południu byliśmy u Pana Józefa z wizytą świąteczną. Pod koniec spotkania odważyłem się™ pokazać swój zeszyt treningowy, który dostałem od Pana Józefa ostatnim razem. Było zapisane w nim kilkadziesię…t tarcz ppn10. Pan Józef skomentował kilka z nich i udzielił klika cennych wskazówek jak dalej prowadzić trening. Od razu po powrocie starałem się™ je wprowadzić w życie. Po kilkunastu wystrzelonych tarczach zaczęły się™ pojawiać pierwsze pozytywne rezultaty. Strzelałem tylko do przeskalowanych tarcz na 6m. Cała prawda wyjdzie przy zmierzeniu się™ z 10m.
To najlepsze tarcze jakie udało mi się™ dzisiaj wystrzelać.

Obrazek

Offline Zobacz profil  

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 grudnia 2014, 02:34 

Jeszcze trochę i ciężko będzie się™ doliczyć wszystkich strzałów :-D

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]