Teraz jest Pt, 1 lipca 2022, 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Walther LGM-2 PCA
PostNapisane: Wt, 1 lipca 2014, 14:08 

Niedawno przeglądając egun natrafiłem na ładnie utrzymanego Walthera LGM'a zalicytowałem odruchowo i po kilku dniach przyjechało takie cudo:

Obrazek

Walther LGM-2 PCA łoże ambi ze standardowym diopterem i muszka tunelową.

Obrazek

Obrazek

Stan igiełka. Zadbany i konserwowany zgodnie ze sztuką. Pompka w dobrej kondycji, uszczelki wyglądają na niedawno wymieniane.

Obrazek

Ciekawie rozwiązany jest sposób przygotowania karabinka do strzału. Po otworzeniu dźwigni pompki, następuje jednoczesne otwarcie portu ładowania i naciągnięcie zbijaka. Realizowane jest to poprzez kilka dźwigienek:

Obrazek

Zamykamy dźwignię pompki sprężając jednocześnie powietrze, ładujemy śrut, zamykamy port i możemy strzelać. :mrgreen: Spust jak to w walther'ach przewidywalny i wyczuwalny. Cykl strzału krótki i jak to w PCA w niemieckim limicie praktycznie nieodczuwalny. Na próbę strzeliłem tarczę na 10m pozycja stojąca.

Obrazek

Szału nie ma ale trzeba się™ trochę przyzwyczaić do przeziernika. Karabinek stosunkowo lekki waży 4.5kg. Pomimo braku palmrestu bardzo wygodnie się™ z niego strzela w pozycji stojącej. Widać, że to karabinek zaprojektowany właśnie do takiego strzelania. Sama praca pompki zadziwiająco płynna i nie mecząca, można strzelać długo i nie czuje się™ zmęczenia.

Wcześniej zakupiony LGM-2 został przerobiony na PCP tak wyglądają oba:

Obrazek

Obrazek

A tak w towarzystwie LG300 ALU

Obrazek

Wszystkie karabinki mają lufę 425 mm. A Red ma lufę z LGM'a przerobionego na PCP. Ze względu na to, to że miał najkrótszą osłonę lufy. Może kiedyś wpadnie mi w łapki jakaś dłuższa lufa, chętnie przetestowałbym jaka jest różnica.

Na tą chwilę tego egzemplarza nie planuję przerabiać na PCP. Bardzo spodobało mi się™ dziurawienie tarczy przy jego udziale :mrgreen: Niedawno natknąłem się™ na egunie na takiego Walther'a:

Obrazek

Jest to model CG90 na CO2. Niestety przegapiłem zakończenie aukcji....Ale może kiedyś :-P

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]