Logo OSPST PFTA

W minioną niedzielę najlepsi zawodnicy z naszego kraju spotkali się w Janowiczkach koło Krakowa na zakończeniu Pucharu Polski PFTA 2016. Tegoroczny najstarszy cykl pucharowy w Polsce składał się na 7 dni zawodów, rozgrywanych w sześciu różnych lokalizacjach. Należy zaznaczyć, że w tym roku powrócono do idei zawodów jednodniowych i jedynie Mistrzostwa Polski odbyły się w formacie dwudniowym.

Na przestrzeni tego sezonu wyraźnie dawali o sobie znać reprezentanci naszego klubu, co było szczególnie widoczne podczas najważniejszej w tym roku imprezy, czyli Mistrzostw Polski FT/HFT. W ostatecznym rozrachunku także w całym Pucharze Polski nasza obecność została zaznaczona, bo Katarzyna Millan (15 miejsce w FT) i Jolanta Wiśniewska (12 miejsce w HFT1) otrzymały wyróżnienia w kategorii Najlepsza Kobieta w swoich konkurencjach (kolejno w FT i w HFT).

Po raz kolejny dobre strzelanie na przestrzeni całego sezonu zanotował Grzegorz Grabowski, który znów uplasował się w ścisłej czołówce polskich zawodników FT (zajął 5 lokatę, czyli awansował o jedno oczko względem poprzedniego sezonu) i kolejny raz z rzędu wywalczył sobie miejsce w reprezentacji kraju na przyszły rok. Warte odnotowania są także wyniki strzelającego w barwach naszego klubu Jarosława Majdy, który w FT dał się wyprzedzić jedynie Dariuszowi Drewingowi, a w konkurencji Silhouette Pistolet zajął bardzo wysokie 3 miejsce.

WYNIKI PUCHARU POLSKI PFTA 2016:

FT:
1. Dariusz Drewing (WKFT)
2. Jarosław Majda (JURA Team Kolba.pl)
3. Leszek Domagała (SG3M)

HFT1:
1. Witold Bojanowski
2. Paweł Minorowicz (KKST)
3. Grzegorz Mazur

HFT2:
1. Tomasz Kocikowski
2. Rafał Zych (WKFT)
3. Jarosław Majewski (SG3M)

NAJLEPSZA KOBIETA FT:
Katarzyna Millan (JURA Team Kolba.pl)

NAJLEPSZA KOBIETA HFT:
Jolanta Wiśniewska (JURA Team Kolba.pl)

NAJLEPSZY WETERAN FT:
Leszek Domagała (SG3M)

NAJLEPSZY WETERAN HFT:
Janusz Chojnicki (SG3M)

JUNIOR:
1. Antek Kociołek
2. Helena Chromińska
3. Weronika Klimunt

nHFT:
1. Tomasz Cielepak (WIKING)
2. Mirosław Maciejewicz (WIKING)
3. Tomasz Pachoł (KKST)

Sylwetki Karabin:
1. Dariusz Drewing (WKFT)
2. Witold Bojanowski
3. Jacek Jakimowicz (WIKING)

Sylwetki Pistolet:
1. Piotr Rose (SG3M)
2. Andrzej Chromiński
3. Jarosław Majda (JURA Team Kolba.pl)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1. WKFT
2. SG3M
3. WIKING

Następne zawody za:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: