Logo KSP JURA LOK

Szósta edycja JURAjskiego Pucharu Terenowego już za nami. W tym roku oprócz zawodów zaliczanych do Pucharu Zimowego oraz Pucharu Polsko-Czeskiego HFT, do największego obecnie klubowego cyklu pucharowego w Polsce zostały zaliczone 2 dni zmagań w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2017, które odbyły się w Łazach. Zwycięzcy JPT’17 zostali wybrani na bazie 3 najlepszych osiągniętych w tegorocznych zawodach wyników.

Co ciekawe, aż do zawodów „Pożegnania Wakacji” nie było wiadomo, kto będzie triumfował w poszczególnych kategoriach. Jedynie w HFT2 niezagrożona wydawała się pozycja aktualnego mistrza Polski w tej kategorii, Tomka Kocikowskiego, który na ostatnich zawodach nawet się nie pojawił, ale i tak nikt nie był wstanie mu zagrozić. Ostatecznie ostatnie zawody w ramach tej kategorii wygrał Andrzej Przybysz, co pozwoliło mu wskoczyć na III miejsce w całym cyklu, a drugi po zwycięskiej dogrywce z Dawidem Dyrczem był Stanisław Gurba, który tym samym stanął również na drugim stopniu podium w generalce.

Nasza drużyna w składzie Gabriel Węcel, Katarzyna Millan, Grzegorz Grabowski, Jarosław Majda i Gerard Cebula poprawiła klubowy wyczyn sprzed roku (trzecie miejsce podczas MP w Poznaniu) i pewnie zwyciężyła w klasyfikacji drużyn podczas Mistrzostw Polski 2017! Najważniejsza w tym roku impreza w naszym kraju odbyła się w Łazach, a konkretniej na Kamieniołomie w Niegowonicach, a jej gospodarzem był klub KSP JURA LOK.

Rok temu w Poznaniu naszej drużynie nie udało się utrzymać prowadzenia po pierwszym dniu, ale i tak „załapaliśmy” się na najniższy stopień podium. Tym razem w sposób zdecydowany zdominowaliśmy pierwszy dzień zmagań, bowiem w swoich kategoriach zwyciężyli Jarosław Majda i Gerard Cebula, a bardzo wysokie 9 miejsce zajął Gabriel Węcel. To dało nam ponad 10% przewagi nad drugą tego dnia drużyną WKFT wśród 11 rywalizujących o zwycięstwo zespołów w ogóle (rok wcześniej nasza przewaga po pierwszym dniu była znikoma, a o mistrzostwo bój toczyło 5 drużyn)!

Nasz klubowy kolega Dawid Ptak po wielu perypetiach otworzył nowy lokal w Zawierciu o nazwie JuraFit. Wszyscy zapaleńcy CrossFitu, czyli programu treningu siłowego i kondycyjnego opierającego się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych (podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni), zyskali nowe miejsce do ćwiczeń. Dawid, gratulujemy!

7 stycznia odbyły się kolejne klubowe Zawody Noworoczne - tym razem główną atrakcją jaką zgotował nam Kamieniołom był siarczysty, bo aż 20-stopniowy mróz, który mocno dał się we znaki wszystkich uczestnikom, a przy okazji spowodował, że tylko najwytrwalsi z nas w ogóle przybyli tego dnia na KANION.

Tor w prawdziwie niesprzyjających, śniegowych warunkach został sformowany z 5 stanowisk z dwoma figurkami na każdym. Niestety zaplanowane pierwotnie dwa przejścia udało się pokonać tylko połowie z nas. Na szczęście wiatr był znikomy, chociaż czasami potrafił trochę namieszać. Oczywiście w czasie naszego Noworocznego spotkania nie zabrakło także ciepłego posiłku, szampana i krótkiego pokazu sztucznych ogni.

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU.