Logo KSP JURA LOK

Jedna z naszych sztandarowych imprez, czyli zawody o nazwie „Pożegnanie Wakacji” była w tym roku zaliczana do dwóch cykli pucharowych - JURAjskiego Pucharu Terenowego (III eliminacja) oraz Pucharu Polsko-Czeskiego (III eliminacja). W trakcie rywalizacji panowały doskonale warunki pogodowe, a delikatny wiatr zrywał się zazwyczaj tylko na chwilę, nie wypaczając wyniku zawodów.

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, a na tor wyszło łącznie 85 zawodników z Polski i Czech, w tym aktualny wicemistrz świata HFT, Witold Bojanowski, który przy okazji okazał się najlepszym zawodnikiem niedzielnej imprezy w kategorii HFT1.  Tor w układzie 20x2 został szczelnie wypełniony grupami (3xFT, 4xHFT2 oraz w wielu przypadkach 5xHFT1). Pomimo naszych początkowych obaw tempo strzelania było szybkie, a na torze nie tworzyły się zatory, choć ze względu na ilość zawodników samo strzelanie i tak wydłużyło się o około 45 minut.

Chwilę po pierwszym gwizdu trzeba było wstrzymać na 15 minut zawody, ponieważ awarii uległa jedna z figurek, którą trzeba było na nowo skręcić. W czasie trwania całych zawodów gwizdki jeszcze kilka razy przecinały powietrze, ale przerwy trwały maksymalnie po kilkadziesiąt sekund. Tym razem zrezygnowaliśmy z tzw. „ściany płaczu” zmniejszając ilość celi strzelanych pod dużym kątem w górę, przenosząc jednocześnie ciężąc toru na „Mały Kanion”, gdzie były zlokalizowane figurki strzelane pod kątem w dół i wymagające przy okazji  strzelania z wolnych łokci oraz wykorzystaliśmy nieznany do tej pory zawodnikom teren, gdzie zostało ustawionych kilka zupełnie nowych stanowisk (cele tam strzelane były zazwyczaj ustawione wysoko lub bardzo wysoko).

Zdecydowaliśmy się także na rozstawienie bardzo dużej ilości figurek dla konkurencji FT. W efekcie zawodnicy strzelający FT musieli się zmierzyć z 17 figurkami strzelanymi powyżej 40m, przy czym aż 11 z nich stało na możliwie najdalszych dystansach (niemalże w 90% grubo powyżej 46m)!

Choć żaden z naszych klubowiczów nie stanął w niedzielę na podium, to w większości przypadków wyniki przez nas uzyskiwane były bardzo zadowalające. W kategorii FT Sławomir Czapla zajął 5. miejsce, a Grzegorz Grabowski 6., przy czym obaj Panowie stracili do zwycięzcy tych zawodów bardzo niewiele, bo kolejno 2 i 3 punkty. W kategorii HFT2 dogrywkę o 3. miejsce przegrał Jacek Łabęcki, a tuż za nim uplasował się Adrian Kała (5. miejsce), 8. był natomiast Paweł Cholewka. Najlepszy wynik osiągnął w HFT1 Damian Straszak, który wystrzelał 75 punktów i zajął 6. miejsce na 50 zawodników. W efekcie Damian na jedne zawody przed końcem Pucharu Polsko-Czeskiego plasuje się na 3. lokacie w generalce i jako jeden z sześciu zawodników (3 strzelców z Polski i 3 strzelców z Czech) ma jeszcze szansę na ostateczne zwycięstwo w całym cyklu!

Relację i wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia autorstwa Radka Koclęgi, w tym MIEJSCU.

JPT'14: Zakończenie Wakacji 2014