Logo OSPST PFTA

Członkowie naszego klubu pojawili się 3 lipca w miejscowości Mikstat k. Ostrowa Wlkp., gdzie po raz pierwszy odbyła się eliminacja Pucharu Polski PFTA. Organizatorami zawodów były dwie stosunkowo młode grupy strzeleckie: DGST LOK Beaver oraz LGST. W biurze zawodów odmeldowało się równo 80 zawodników, co należy uznać za bardzo dobry wynik.

Tor został rozstawiony w dość urozmaiconym terenowo lesie, który sąsiaduje z ośrodkiem wypoczynkowym położonym na obrzeżach tej niewielkiej miejscowości. Organizatory rozstawili 40 pojedynczych stanowisk z 10 dostawionymi figurkami dla konkurencji FT. Tor przypominał prostokąt, dzięki czemu pierwsze stanowisko sąsiadowało z ostatnim, sprzyjając wzajemnej integracji.

Same zawody były udane, a gwizdki dość rzadko przerywały strzelanie. Organizatorzy rozstawili sporo celów rekreacyjnych, choć nic nie stało na przeszkodzenie, aby figurki powiesić na dalszych dystansach (drzew nie brakowało). Zawodników FT z pewnością zaskoczyły także postawy wymuszone, które w większości zostały ustawione raczej blisko i bez pomniejszających strefę trafienia przysłon.

Pogoda dopisała – wyniki naszych zawodników trochę mniej. Widać to szczególnie, gdy popatrzymy na wyniki Grzegorza Grabowskiego i Katarzyny Millan, którzy tydzień wcześniej doskonale spisali się podczas Mistrzostw Polski LOK, plasując się zaraz za podium. Tym razem za podium wylądowała także nasza drużyna, która zajęła 4 miejsce. W samym Pucharze PFTA także nie widać dużych zmian. Obecnie nasz najlepszy i najbardziej doświadczony zawodnik, Grzegorz Grabowski, póki co otwiera drugą dziesiątkę w generalce kategorii FT1 (gdyby pojechał do Kolibek, to prawie na pewno zajmowałby obecnie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej).

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU.

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: