Logo OSPST PFTA

Nasi klubowicze fantastycznie spisali się podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym, przywożąc z najważniejszej w tym roku krajowej imprezy cały worek medali i wyróżnień. Nasze największe sukcesy to indywidualny tytuł II Wicemistrza Polski zdobyty przez Grzegorza Grabowskiego w klasie FT oraz III miejsce JURA Team Kolba.pl w klasyfikacji drużyn.

Tą edycję mistrzostw zorganizowała grupa WSST Strzelec z Poznania, która na początku roku przejęła prawa do organizacji tej imprezy od KKST. Same zawody odbyły się w miejscowości Radzyny pod Poznaniem, na terenie rozległego terenu należącego do AGRO Zalewu, gdzie w dwóch różnych lokalizacjach zostały rozłożone dwa oddzielne 40-stanowiskowe tory. Początkowo prognozowany upał zastąpiła bardzo znośna, a co najważniejsze bezdeszczowa pogoda, która towarzyszyła blisko setce zawodników przez cały weekend.

KSP JURA do Radzyn nie pojechała w najsilniejszym składzie i biorąc pod uwagę wyniki naszych klubowiczów w zawodach rozgrywanych w ostatnich kilku tygodniach, właściwie nikt z nas nie oczekiwał niczego więcej poza dobrą zabawą. Rzeczywistość okazała się jednak inna i już po pierwszym dniu zawodów 2 oczka przewagi nad swoimi konkurentami miał w klasie FT Grzegorz Grabowski, który zszedł z toru z zaledwie 4 pudłami, pewnie wygrywając sobotnie zawody. W kategorii Kobiet najlepsze w swoich klasach były reprezentantki naszego klubu: Jolanta Wiśniewska w HFT i Katarzyna Millan w FT. Co więcej dobre wyniki pozostałych członków naszej drużyny sprawiły, że pierwszego dnia zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniosła JURA Team Kolba.pl (nasza drużyna strzelała w składzie: Grzegorz Grabowski, Katarzyna Millan, Paweł Grabowski, Jolanta Wiśniewska i Jarosław Majda)!

W bardzo dobrych nastrojach rozpoczęliśmy zmagania drugiego dnia mistrzostw. Niestety nie wszyscy powtórzyli lub poprawili swoje wyniki z soboty. Grzegorz Grabowski strzelał znacznie słabiej i ostatecznie musiał stanąć do dogrywki o tytuł Wicemistrza Polski w kategorii FT, którą przegrał z Leszkiem Domagałą. Tym samym Grzegorz został 13 (a 6 w FT) zawodnikiem w historii Mistrzostw Polski, który stanął na podium tej imprezy w jednej z głównych kategorii rok po roku, wskakując tym samym do 30 najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego pneumatycznego strzelectwa terenowego! Słabiej spisała się także drużyna, która w niedzielę przegrała walkę o trzecie miejsce z SG3M o zaledwie 0,17%, ale dzięki wypracowanej pierwszego dnia przewadze i tak stanęła na najniższym stopniu podium całych mistrzostw, co należy uznać za wielki sukces.

W kategorii Najlepszej Kobiety HFT do walki o mistrzowski tytuł do dogrywki stanęły Jolanta Wiśniewska i Danuta Markisz. Jeden popełniony na torze błąd oraz słabsza dyspozycja naszej klubowej koleżanki w dogrywce (o błędnej interpretacji przepisów przez Sędziego Głównego nie wspominając) spowodowały, że nie obroniła ona tytułu wywalczonego przed rokiem w Kolibkach. Natomiast doskonale w niedzielę strzelała Katarzyna Millan, która nie tylko otarła się tego dnia o podium w kategorii FT (zabrakło jej zaledwie 1 punktu do dogrywki o 3 miejsce i 2 oczek do dogrywki o zwycięstwo w niedzielę), to została także wyróżniona przez organizatorów jako Najlepsza Kobieta całych mistrzostw.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym zorganizuje klub KSP JURA w dniach 17-18 czerwca 2017 - zapraszamy już teraz!

Sobota:

 • 1 miejsce w kategorii FT – Grzegorz Grabowski
 • 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej – JURA Team Kolba.pl
 • 3 miejsce w kategorii FT - Jarosław Majda
 • 9 miejsce w kategorii FT – Paweł Grabowski
 • 14. miejsce w kategorii HFT1 – Radosław Koclęga
 • 15 miejsce w kategorii FT – Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
 • 25 miejsce w kategorii HFT1 – Jolanta Wiśniewska (Najlepsza Kobieta HFT)

Niedziela:

 • 4 miejsce w kategorii FT – Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
 • 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej – JURA Team Kolba.pl
 • 7 miejsce w kategorii FT - Jarosław Majda
 • 9 miejsce w kategorii FT – ex aequo Grzegorz Grabowski i Paweł Grabowski
 • 11 miejsce w kategorii HFT1 – Jolanta Wiśniewska
 • 25 miejsce w kategorii HFT1 – Radosław Koclęga

Mistrzostwa Polski FT/HFT 2016:

 • III miejsce w kategorii FT – Grzegorz Grabowski
 • III miejsce w klasyfikacji drużyn – JURA Team Kolba.pl
 • 6 miejsce w kategorii FT - Jarosław Majda
 • 9 miejsce w kategorii FT – Paweł Grabowski
 • 11 miejsce w kategorii FT - Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT i całych mistrzostw)
 • 17 miejsce w kategorii HFT1 – Jolanta Wiśniewska
 • 21 miejsce w kategorii HFT1 – Radosław Koclęga

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ i TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU.

Wyróżnienia w sobotę
Od lewej: Jolanta Wiśniewska (Najlepsza Kobieta HFT), Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT) i Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
Wyróżnienia w sobotę - od lewej: Jolanta Wiśniewska (Najlepsza Kobieta HFT), Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT) i Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
Klasyfikacja FT - sobota
Od lewej: Jarosław Majda (III miejsce), Grzegorz Grabowski (I miejsce) i Dariusz Drewing (II miejsce)
Klasyfikacja FT w sobotę - od lewej: Jarosław Majda (III miejsce), Grzegorz Grabowski (I miejsce) i Dariusz Drewing (II miejsce)
Klasyfikacja drużyn - sobota
Od lewej: Tomasz Cielepak (kapitan WIKING), Paweł Grabowski (kapitan JURA Team Kolba.pl) i Tomasz Wróblewski (kapitan WKFT Team)
Klasyfikacja drużyn w sobotę - od lewej: Tomasz Cielepak (kapitan WIKING), Paweł Grabowski (kapitan JURA Team Kolba.pl) i Tomasz Wróblewski (kapitan WKFT Team)
Wyróżnienia w niedzielę
Od lewej: Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT), Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT) i Danuta Markisz (Najlepsza Kobieta HFT)
Wyróżnienia w niedzielę - od lewej: Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT), Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT) i Danuta Markisz (Najlepsza Kobieta HFT)
Wyróżnienia za MP 2016:
Od lewej: Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT), Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT i całych mistrzostw) i Danuta Markisz (Najlepsza Kobieta HFT)
Wyróżnienia za MP 2016 - od lewej: Leszek Domagała (Najlepszy Weteran FT), Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT i całych mistrzostw) i Danuta Markisz (Najlepsza Kobieta HFT)
Klasyfikacja FT - MP 2016
Od lewej: Leszek Domagała (II miejsce), Dariusz Drewing (I miejsce) i Grzegorz Grabowski (III miejsce)
Klasyfikacja FT za MP 2016 - od lewej: Leszek Domagała (II miejsce), Dariusz Drewing (I miejsce) i Grzegorz Grabowski (III miejsce)
Klasyfikacja drużyn - MP 2016
Od lewej: II miejsce WIKING (w składzie: Tomasz Lisowski, Mirosław Maciejewicz, Tomasz Cielepak, Jacek Jakimowicz i Mariusz Kaczmarek), I miejsce WKFT Team (w składzie: Dariusz Drewing, Marceli Kotkowski, Tomasz Wróblewski, Rafał Zych, nieobecny Janusz Pelucha) i III miejsce JURA Team Kolba.pl (Paweł Grabowski, Katarzyna Millan, Jolanta Wiśniewska, Grzegorz Grabowski, nieobecny Jarosław Majda)
Klasyfikacja drużyn za MP 2016 - od lewej: II miejsce WIKING (w składzie: Tomasz Lisowski, Mirosław Maciejewicz, Tomasz Cielepak, Jacek Jakimowicz i Mariusz Kaczmarek), I miejsce WKFT Team (w składzie: Dariusz Drewing, Marceli Kotkowski, Tomasz Wróblewski, Rafał Zych, nieobecny Janusz Pelucha) i III miejsce JURA Team Kolba.pl (Paweł Grabowski, Katarzyna Millan, Jolanta Wiśniewska, Grzegorz Grabowski, nieobecny Jarosław Majda)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: