Logo OSPST PFTA

6 i 7 maja odbyła się II eliminacja Pucharu Polski PFTA w Kolibkach. Jej organizatorem była grupa SG3M z Trójmiasta. Pogoda podczas zawodów – zarówno Sylwetkowych w sobotę, jak i FT/HFT w niedzielę – nie zawiodła. Jedyne z czym musieli się zmagać zawodnicy, to wiatr, który na niektórych stanowiskach w sposób wybitny dawał popalić nawet najlepszym strzelcom.

Tor do konkurencji FT i HFT został rozłożony na terenie znanym doskonale chociażby z Mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. Organizatorzy rozstawili 40 figurek na 20 stanowiskach – wartym odnotowania jest fakt, że praktycznie na każdym stanowisku dołożono po jednej, a czasami nawet i po dwie figurki wyłącznie dla konkurencji FT (choć niektóre z nich mogły zostać ustawione z większą starannością)!

Na największe słowa uznania wśród naszych klubowiczów zasłużyła Katarzyna Millan, której łupem padł trzeci tego dnia wynik w FT. Ostatecznie Kasia przystąpiła do dogrywki o trzecie miejsce z innym zawodnikiem skojarzonym z naszym klubem, doświadczonym Jarosławem Majdą. Ku sporemu zaskoczeniu zebranej na dogrywce widowni, Kasia strzelała fenomenalnie i po remisie w klęczaku (2/3 trafione figurki), pokonała Jarka strzelając w postawie stojącej (Jarek trafił tylko raz, a Kasia strzelała celnie do dwóch pierwszych figurek, przez co trzeci strzał okazał się niepotrzebny)!

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze postawa naszego najmłodszego klubowicza, Bartosza Węcla, który wśród Juniorów zajął III lokatę. Pozostali nasi klubowicze, którzy w niedzielę pojawili się w Kolibkach, spisali się słabiej, chociaż na lokatach nr 10 w swoich kategoriach zmagania kończyli w HFT1 Gabriel Węcel i w FT Grzegorz Grabowski. Warto jeszcze wspomnieć o sobotnich Sylwetkach, gdzie swoich sił próbował Jarosław Majda. O ile nie miał sobie równych w pistolecie, to w dogrywce o trzecie miejsce musiał uznać wyższość Janusza Peluchy.

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Kategoria FT - od lewej: Dariusz Szybist (II miejsce), Dariusz Drewing (I miejsce), Katarzyna Millan (III miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Dariusz Szybist (II miejsce), Dariusz Drewing (I miejsce), Katarzyna Millan (III miejsce)
Kategoria Sylwetki Pistolet - od lewej: Piotr Rose (II miejsce), Jarosław Majda (I miejsce), Andrzej Chromiński - nieobecny (III miejsce)
Kategoria Sylwetki Pistolet - od lewej: Piotr Rose (II miejsce), Jarosław Majda (I miejsce), Andrzej Chromiński - nieobecny (III miejsce)
Kategoria JUNIOR - od lewej: Szymon Pszczoliński (II miejsce), Marta Laskowska (I miejsce), Bartosz Węcel (III miejsce)
Kategoria JUNIOR - od lewej: Szymon Pszczoliński (II miejsce), Marta Laskowska (I miejsce), Bartosz Węcel (III miejsce)
Katarzyna Millan - III miejsce w kategorii FT1 (31 pkt)
Katarzyna Millan - III miejsce w kategorii FT1 (31 pkt)
Gabriel Węcel - X miejsce w kategorii HFT1 (71 pkt)
Gabriel Węcel - X miejsce w kategorii HFT1 (71 pkt)
Grzegorz Grabowski - X miejsce w kategorii FT1 (26 pkt)
Grzegorz Grabowski - X miejsce w kategorii FT1 (26 pkt)
Bartosz Węcel - III miejsce w kategorii JUNIOR HFT (52 pkt)
Bartosz Węcel - III miejsce w kategorii JUNIOR HFT (52 pkt)
Victoria Węcel - IV miejsce w kategorii JUNIOR HFT (48 pkt)
Victoria Węcel - IV miejsce w kategorii JUNIOR HFT (48 pkt)
Jolanta Wiśniewska - XII miejsce w kategorii FT1 (24 pkt)
Jolanta Wiśniewska - XII miejsce w kategorii FT1 (24 pkt)
Paweł Grabowski - XV miejsce w kategorii FT1 (22 pkt)
Paweł Grabowski - XV miejsce w kategorii FT1 (22 pkt)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: