Logo MMP 2017

W tym roku największe i najważniejsze zawody polskiego pneumatycznego strzelectwa terenowego zorganizował klub KSP JURA LOK – Mistrzostwa Polski 2017 odbyły się na terenie nieczynnego Kamieniołomu w Niegowonicach, który jest terenową siedzibą naszego klubu. Łazy odwiedziło łącznie 140 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Litwy i Węgier oraz wiele osób towarzyszących.

Sobota przywitała zawodników deszczem, który z różnym natężeniem utrzymywał się praktycznie przez cały dzień, uprzykrzając życie uczestnikom imprezy również podczas zawodów Sylwetkowych. Dopiero przed rozpoczęciem strzelania konkurencji nHFT ok. godziny 22:00 przestało padać, co okazało się doskonałym prologiem przed słoneczną i ciepłą niedzielą.

Na terenie popularnego KANIONU dla konkurencji głównych FT/HFT zostały rozłożone dwa przeplatające się ze sobą tory. Każdy z nich składał się z 20 stanowisk po 2 figurki na każdym, a na wybranych stanowiskach zostały dołożone dodatkowe cele dedykowane zawodnikom FT. Tory wzajemnie się „domykały”, wykorzystując zdecydowaną część terenu, którą zawodnicy mieli okazję już poznać w ciągu ostatnich kilku lat, choć nie zabrakło paru zupełnie nowych stanowisk. Tor dla nHFT został wybrany ze stanowisk z obu torów, które znajdowały się na tzw. „małym Kanionie”, a tory do Sylwetek stanęły na małym Range Zero, które ze względu na wykorzystany podczas tej imprezy teren, znalazło się w samym centrum wydarzeń.

Za to Biuro Zawodów powróciło do korzeni i znów trafiło na sam początek Kamieniołomu. W tym miejscu znalazło się również miejsce dla sceny, namiotów cateringowych i dziesiątek samochodów, które ze względu na liczne głębokie kałuże, powstałe podczas piątkowo-sobotniej ulewy parkowały w każdym wolnym miejscu, w którym wyjście z samochodu nie groziło kąpielą. Warto zaznaczyć, że główne prace związane z przygotowaniem terenu na samym Kamieniołomie rozpoczęły się już w środę od wyznaczania celów dla obu torów, ale niektóre ze stanowisk oraz Range Zero zostały przygotowywane znacznie wcześniej (podobnie jak i cały sprzęt).

Same zawody przebiegały bez większych opóźnień i jedynie wpadka (pozamieniane na torach karty) na samym początku sobotnich zmagań spowodowała, że pierwszy gwizdek zabrzmiał z 15-sto minutowym opóźnieniem. Niestety deszczowa aura w sobotę sprawiła, że wielu zawodników zrezygnowało z rywalizacji w konkurencjach Sylwetki Karabin i Pistolet oraz w nHFT, dzięki czemu rywalizacja w tych kategoriach skończyła się znacznie szybciej niż zakładał to harmonogram.

Łącznie wśród najlepszych zawodników i zawodniczek tych mistrzostw rozdaliśmy kilkadziesiąt statuetek oraz blisko 100 medali w 13 różnych kategoriach (w tym z podziałem na sobotę i niedzielę w kategoriach głównych) oraz rozlosowaliśmy nagrody rzeczowe o wartości przekraczającej 8 tysięcy złotych!

Chcemy bardzo podziękować wszystkim zawodnikom za rywalizację w duchu fair-play i walkę o każdy punkt. W tym miejscu chcemy również podziękować klubom WKFT, Hunter Team oraz DSSR za użyczenie niezbędnego sprzętu (torów sylwetkowych wraz z wyposażeniem oraz brakujących figurek), bez którego organizacja tych zawodów byłaby niemożliwa.

Jednocześnie bardzo dziękujemy sponsorom: Panu Markowi Szrotowi, Prezesowi f-my ENERGO-COMPLEX za ufundowanie dwóch karabinków, firmie Kolba.pl za ufundowanie lunety celowniczej oraz kufrów, Pani Ewie Groń z firmy TAURON za ufundowanie wysokiej jakości przenośnych dysków twardych oraz Mariuszowi Szramowi za przekazanie do losowania najwyższej klasy regulowanej stopki dla konkurencji Field Target jego produkcji.

Serdeczne podziękowania składamy również na ręce gospodarzy terenu i fundatorów statuetek oraz dedykowanych specjalnie dla tej imprezy unikatowych medali - dziękujemy Panu Maciejowi Kaczyńskiemu, Burmistrzowi Miasta Łazy, który od lat wspiera nasz klub oraz polskie strzelectwo terenowe; Pani Annie Staniaszek, Przewodniczącej Rady Miasta Łazy; Adrianowi Kale, dyrektorowi OSiR; Grzegorzowi Piłce, dyrektorowi MOK Łazy oraz tym wszystkim radnym i działaczom, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dziękujemy także służbom Ochotniczej Straży Pożarnej z całej gminy, która zarówno w sobotę, jak i w niedzielę bardzo skutecznie zabezpieczała teren zawodów.

Największe podziękowania należą się jednak członkom klubu KSP JURA LOK za przygotowanie perfekcyjnej imprezy w bardzo trudnym i niewybaczającym błędów terenie. Regularnie udowadniamy, że „mało” znaczy bardzo wiele – nie inaczej było i tym razem!

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU oraz TUTAJ.

Oficjalny baner MMP 2017
KSP JURA LOK - od lewej na górze: Marek Klenczar, Jolanta Wiśniewska, Gabriel Węcel, Tomasz Kaperek, Katarzyna Millan, Paweł Grabowski, Grzegorz Grabowski, Radosław Koclęga; od lewej na dole: Victoria Węcel, Bartosz Węcel; nieobecni: Kuba Komorowski, Dominika Grabowska
KSP JURA LOK - od lewej na górze: Marek Klenczar, Jolanta Wiśniewska, Gabriel Węcel, Tomasz Kaperek, Katarzyna Millan, Paweł Grabowski, Grzegorz Grabowski, Radosław Koclęga; od lewej na dole: Victoria Węcel, Bartosz Węcel; nieobecni: Kuba Komorowski, Dominika Grabowska
Statuetki i medale MMP 2017
Grzegorz Grabowski
Grzegorz Grabowski
Radosław Koclęga
Radosław Koclęga
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski
Katarzyna Millan
Katarzyna Millan
Gabriel Węcel
Gabriel Węcel
Marek Klenczar
Marek Klenczar
Tomasz Kaperek
Tomasz Kaperek
Jolanta Wiśniewska
Jolanta Wiśniewska
Victoria Węcel i Bartosz Węcel
Victoria Węcel i Bartosz Węcel
Kuba Komorowski
Kuba Komorowski
Maciej Kaczyński - Burmistrz Miasta Łazy
Maciej Kaczyński - Burmistrz Miasta Łazy
Janusz Płowucha - wiceprezes f-my ENERGO-COMPLEX
Janusz Płowucha - wiceprezes f-my ENERGO-COMPLEX
Anna Staniaszek - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łazach
Anna Staniaszek - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łazach
Stefan Kubasik - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łazach
Stefan Kubasik - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łazach
Adrian Kała - Dyrektor OSiR Łazy
Adrian Kała - Dyrektor OSiR Łazy
Wszyscy zwycięzcy, organizatorzy oraz sponsorzy MMP 2017
Wszyscy zwycięzcy, organizatorzy oraz sponsorzy MMP 2017

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: