Logo Ligi Obrony Kraju (LOK)

Tym razem bez medali, ale w ścisłej czołówce kończyli Mistrzostwa Polski LOK w pneumatycznym strzelectwie terenowym reprezentanci naszego klubu. Historia Mistrzostw Polski LOK sięga 2014 roku, gdy z inicjatywy Pawła Grabowskiego, członka KSP JURA, została zorganizowana pierwsza edycja tej imprezy,  która cieszyła się dużą frekwencją i pokaźną pulą nagród.

Po roku przerwy spowodowanej zawirowaniami politycznymi w naszym środowisku i zaangażowaniem czołowych postaci poprzednich mistrzostw w funkcjonowanie OSPST PFTA, organizacji tej imprezy podjął się klub Hunter Team, który współorganizował pierwszą edycję tych zawodów blisko dwa lata temu wraz z KSP JURA. Niestety, chyba jedyną wspólną cechą z mistrzostwami sprzed dwóch lat – oprócz samej nazwy – było miejsce, Kalety.

Z naszych klubowiczów bardzo dobrze spisała się Jolanta Wiśniewska, która po doskonałym strzelaniu w najbardziej prestiżowej kategorii HFT1, pierwszego dnia zajmowała 4 miejsce z minimalną stratą do najlepszych tego dnia zawodników. Niestety słabszym strzelaniem w niedzielę zaprzepaściła swoje szanse na „pudło”, ale i tak zajęła rewelacyjną 6 lokatę! W tej samej kategorii 10 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął inny z naszych klubowiczów, Marcin Olszewski.

Bardzo dobre wyniki były także udziałem naszych strzelców FT. Niestety brązowego medalu wywalczonego w poprzedniej edycji nie obronił Grzegorz Grabowski, który choć drugiego dnia wystrzelał drugi wynik, to szanse na zwycięstwo stracił już w sobotę i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium. Za nim uplasowała się Katarzyna Millan, dla której był to najlepszy wynik w karierze, a do tego „życiówka” strzelona pierwszego dnia zawodów.

Co ciekawe i warte uwagi, tylko jeden zawodnik obronił miejsce wywalczone na Mistrzostwach Polski LOK 2 lata temu – był to Paweł Minorowicz z Krakowa, który tym razem bez potrzeby udowadniania swojej wyższości w dogrywce, triumfował w kategorii HFT1. Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: