Logo KSP JURA LOK

W miniony weekend po raz ostatni w tym roku zaprosiliśmy zawodników z całego kraju na ogólnopolskie zawody organizowane przez nasz klub. Pożegnanie Wakacji, które rokrocznie odbywa się na Kamieniołomie w Niegowonicach było III eliminacją Pucharu Polsko-Czeskiego HFT oraz imprezą kończącą nasz JURAjski Puchar Terenowy.

Ponad 70 zawodników z całego kraju (w tym 8 strzelców z Czech) stawiło się w niedzielę w popularnym KANIONIE. Frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, bo rzadko zdarza się, aby podczas zawodów, które nie należą do jednego z dwóch największych w Polsce cyklów pucharowych, aż tylu zawodników z całego kraju pojawiło się w jednym miejscu. Zapewne nie bez pozytywnego wpływu na frekwencję pozostała bardzo dobra pogoda, która wszystkich przywitała błękitnym niebem, bardzo wysoką temperaturą i potrafiącymi zaskoczyć nieregularnymi podmuchami wiatru.

Tym razem tor został dość solidnie rozciągnięty – wszystko po to, aby pokazać pełnię możliwości Kamieniołomu (tj. strzelanie w górę i w dół). Rozstawionych zostało 20 stanowisk po 2 cele na każdym, z dostawionymi dodatkowo figurkami dla konkurencji FT, które zazwyczaj stały na skrajnych dystansach, a do tego pod bardzo dużymi kątami. Pomimo bardzo łatwych celów wymuszonych, bardzo wysoki wynik (77 pkt), padł tego dnia łupem jedynie Tomka Kocemby (HFT1). Co ciekawe, chociaż strzelali najlepsi zawodnicy w kraju, to nikt nie zszedł z toru z kompletem strzelonych wymuszonych.

W HFT1 pewne zwycięstwo odniósł Tomasz Kocemba z Krakowa, który dzięki wygranej pewnie wygrał także w całym JURAjskim Pucharze Terenowym (Tomek pierwszy raz w generalce triumfował w 2013 roku). Na drugim miejscu podium stanął Krzysztof Siuda, a trzeci po wygranej z Krzysztofem Kowalczykiem dogrywce był Dusan Mandat z Czech. W całym pucharze za Tomkiem uplasował się Gerard Cebula, który o 0,42% wyprzedził Pawła Minorowicza. Tytuł Najlepszego Weterana trafił w ręce Mieczysława Cupiała z Zabrza. Warto wspomnieć, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej tej najbardziej obleganej kategorii, uplasowało się dwóch naszych zawodników: Marcin Olszewski (4.) i Jolanta Wiśniewska (10., Najlepsza Kobieta HFT), a na 11 miejscu zmagania zakończył Radosław Koclęga.

W kategorii FT najlepiej w niedzielę strzelał Sławomir Czapla z Łaz, który jednym oczkiem wyprzedził Tomasza Wróblewskiego z Warszawy, a dwoma Przemysława Godka z Olkusza. JURAjski Puchar Terenowy z dużą przewagą wygrał Grzegorz Grabowski, który pokonał Jarosława Majdę z Olkusza oraz Tomasza Wróblewskiego. Tytuł Najlepszej Kobiety FT trafił do naszej klubowiczki – Katarzyny Millan.

W HFT2 w niedzielę zwyciężył Jarosław Majewski z Gdańska. O drugie i trzecie miejsce rywalizowało trzech zawodników – najlepiej trudy dogrywki zniósł Stanisław Gurba, który długo o drugie miejsce rywalizował z Rafałem Zychem (obaj pokonali Grzegorza Iwaniaka). W klasyfikacji generalnej triumfował jednak ten, który całkowicie uległ w dogrywce, czyli Grzegorz Iwaniak, nieznacznie wyprzedzając Stanisława Gurbę. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Zych.

Wśród Juniorów najlepiej tego dnia strzelała Zofia Krupa, która jednym oczkiem wyprzedziła Kacpra Olszewskiego z Zawiercia. Na trzecim miejscu podium uplasował się Bartosz Kobyłecki. Zwycięstwo w całym cyklu przypadło w udziale Kacprowi Olszewskiemu, który wyprzedził Marie Kvapilovą z Czech oraz Oliwię Sroga.

Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym FT/HFT/Silhouette, które odbędą się 17 i 18 czerwca 2017 roku na Kamieniołomie w Niegowonicach!

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU.

Członkowie klubu KSP JURA LOK
JPT 2016 - Klasyfikacja FT
Od lewej: Jarosław Majda (2. miejsce), Grzegorz Grabowski (1. miejsce) i Wojciech Wróblewski (3. miejsce)
JPT 2016 - klasyfikacja FT<br>Od lewej: Jarosław Majda (2. miejsce), Grzegorz Grabowski (1. miejsce) i Wojciech Wróblewski (3. miejsce)
JURAjski Puchar Terenowy 2016
Od lewej: Jolanta Wiśniewska (Najlepsze Kobieta HFT), Mieczysław Cupiał (Najlepszy Weteran HFT) i Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
JPT 2016 - od lewej: Jolanta Wiśniewska (Najlepsze Kobieta HFT), Mieczysław Cupiał (Najlepszy Weteran HFT) i Katarzyna Millan (Najlepsza Kobieta FT)
Klasyfikacja JUNIOR
Od lewej: Oliwia Sroga (3. miejsce) - nieobecna, Kacper Olszewski (1. miejsce) i Marie Kvapilowa (2. miejsce)
JPT 2016 - Klasyfikacja JUNIOR<br>Od lewej: Oliwia Sroga (3. miejsce) - nieobecna, Kacper Olszewski (1. miejsce) i Marie Kvapilowa (2. miejsce)
Klasyfikacja JUNIOR
Od lewej: Bartosz Kobyłecki (3. miejsce), Zofia Krupa (1. miejsce) i Kacper Olszewski (2. miejsce)
Klasyfikacja HFT1<br>Od lewej: Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Gerard Cebula (2. miejsce), Paweł Minorowicz (1. miejsce) i Marcin Olszewski (3. miejsce)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: