Logo KSP JURA LOK

KSP JURA zaliczyła kolejny bardzo udany rok swojej działalności. Tym razem samodzielnie zorganizowaliśmy 5 imprez strzeleckich, w tym 3 z nich o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W tym roku nasz standardowy produkt, czyli JURAjski Puchar Terenowy składał się na 3 imprezy i w ramach eksperymentu wszystkie z nich były liczone do klasyfikacji generalnej poszczególnych konkurencji.

Ale to nie wszystko - w tym roku zorganizowaliśmy także zawody Noworoczne oraz Mistrzostwa Gminy Łazy. Jak co roku, byliśmy także mocno zaangażowani w organizację Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nie zabrakło nas także na Mistrzostwach Europy HFT w Łodzi – nasz klub był odpowiedzialny za Biuro Zawodów, a Grzegorz Grabowski pełnił funkcję Sędziego Głównego zawodów.

Nasi zawodnicy (choć część z nich zmieniała w tym sezonie kategorię), wciąż zdobywali czołowe miejsca w zawodach. Największe sukcesy odnieśliśmy podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. Nasi klubowicze otrzymali 2 indywidualne wyróżnienia (Grzegorz Grabowski zajął III miejsce w kategorii FT, a Katarzyna Millan wywalczyła tytuł Najlepszej Kobiety mistrzostw), a nasza drużyna stanęła na najniższym stopniu podium całej imprezy (w tym sezonie nasza drużyna zajęła także II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Zimowego)!

Największe sukcesy indywidualne wśród naszych klubowiczów były w tym roku dziełem Grzegorza Grabowskiego. Do III miejsca zdobytego podczas Mistrzostw Polski dorzucił on III miejsce w międzynarodowych zawodach FT Polish Open oraz zwycięstwo w Zawodach Par. Zaliczył także doskonałą serię w różnych ogólnopolskich pucharach, w tym w jednym z najbardziej prestiżowych – triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Zimowego (do tego dołożył I miejsce w JURAjskim Pucharze Terenowym oraz III miejsca w Pucharze DSSR i Pucharze Hunterów). Grzegorz poprawił także swoje ubiegłoroczne miejsce w Pucharze PFTA – w tym roku był piąty, a do czwartej lokaty zabrakło mu… zaledwie 1 oczka!

Na przestrzeni całego sezonu, większe i mniejsze indywidualne sukcesy odnosili także pozostali członkowie naszego klubu, tacy jak Marcin Olszewski (III miejsce w Pucharze Burmistrza Łaz, jednej z eliminacji Pucharu Polski), Katarzyna Millan (V miejsce w kategorii FT w MP LOK) czy Jolanta Wiśniewska (6 miejsce w HFT1 podczas MP LOK).

Co więcej, w kwietniu tego roku, podczas Walnego Wyborczego Zebrania członków OSPST PFTA, Paweł Grabowski został ponownie wybrany do składu Zarządu Głównego OSPST PFTA (w randze Wiceprzewodniczącego), a Grzegorz Grabowski pozostał na stanowisku Przewodniczącego Głównej Komisji Regulaminowej. Jednocześnie Zarząd OSPST PFTA powierzył klubowi KSP JURA organizację przyszłorocznych Mistrzostw Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym – odbędą się one w dniach 17-18 czerwca 2017r. na terenie nieczynnego kamieniołomu w Niegowonicach, czyli popularnym Kanionie.

Statuetki dla najlepszych zawodników JURAjskiego Pucharu Terenowego 2016

Liczby, wydarzenia i ludzie:

 • Zorganizowane zawody ogólnopolskie: 3
 • Zorganizowane zawody lokalne: 2
 • Sklasyfikowani zawodnicy w JPT’16: 27 na 135 biorących udział (wszystkie starty liczone, w przeciwnym wypadku 71/135)
 • Średnia frekwencja w JPT’16: 77,7 (zawodników/zawody)
 • Osobostarty w JPT’16: 233
 • Największa zorganizowana impreza: VI Puchar Burmistrza Łaz
 • Największa współorganizowana impreza: Mistrzostwa Europy HFT 2016
 • Współorganizowane puchary: Puchar Zimowy i Puchar Polsko-Czeski

Najważniejsze sukcesy drużynowe w sezonie 2016:

 • 2. miejsce w Pucharze Zimowym 2016 - JURA Team Kolba.pl (Grzegorz Grabowski, Jolanta Wiśniewska, Radosław Koclęga, Marcin Olszewski, Jarosław Majda)
 • 3. miejsce w Mistrzostwach Polski 2016 - JURA Team Kolba.pl (Grzegorz Grabowski, Jolanta Wiśniewska, Paweł Grabowski, Katarzyna Millan, Jarosław Majda)

Najważniejsze sukcesy indywidualne w sezonie 2016:

 • 1. miejsce w Pucharze Zimowym 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 3. miejsce w FT Polish Open 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 3. miejsce w Mistrzostwach Polski 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 1. miejsce w Mistrzostwach Polski 2016, kategoria KOBIETA - Katarzyna Millan
 • 1. miejsce w JURAjskim Pucharze Terenowym 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 5. miejsce w Pucharze Polski PFTA 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 1. miejsce w Pucharze Polski PFTA 2016, kategoria KOBIETA FT - Katarzyna Millan
 • 1. miejsce w Pucharze Polski PFTA 2016, kategoria KOBIETA HFT - Jolanta Wiśniewska
 • 3. miejsce w Pucharze DSSR 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski
 • 1. miejsce w Zawodach Par o Puchar Prezesa WKFT - Grzegorz Grabowski
 • 3. miejsce w Pucharze Hunterów 2016, kategoria FT - Grzegorz Grabowski

Członkowie KSP JURA LOK

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: