Logo MMP 2017

Nasza drużyna w składzie Gabriel Węcel, Katarzyna Millan, Grzegorz Grabowski, Jarosław Majda i Gerard Cebula poprawiła klubowy wyczyn sprzed roku (trzecie miejsce podczas MP w Poznaniu) i pewnie zwyciężyła w klasyfikacji drużyn podczas Mistrzostw Polski 2017! Najważniejsza w tym roku impreza w naszym kraju odbyła się w Łazach, a konkretniej na Kamieniołomie w Niegowonicach, a jej gospodarzem był klub KSP JURA LOK.

Rok temu w Poznaniu naszej drużynie nie udało się utrzymać prowadzenia po pierwszym dniu, ale i tak „załapaliśmy” się na najniższy stopień podium. Tym razem w sposób zdecydowany zdominowaliśmy pierwszy dzień zmagań, bowiem w swoich kategoriach zwyciężyli Jarosław Majda i Gerard Cebula, a bardzo wysokie 9 miejsce zajął Gabriel Węcel. To dało nam ponad 10% przewagi nad drugą tego dnia drużyną WKFT wśród 11 rywalizujących o zwycięstwo zespołów w ogóle (rok wcześniej nasza przewaga po pierwszym dniu była znikoma, a o mistrzostwo bój toczyło 5 drużyn)!

Niestety w niedzielę szybko z walką o najwyższe miejsca pożegnał się Gerard Cebula, ale formę utrzymał Gabriel Węcel, który zaliczył jeszcze więcej % do wyniku drużyny niż dzień wcześniej. Znów bezkonkurencyjny w FT okazał się za to Jarosław Majda, który zdobył tym samym tytuł indywidualnego Mistrza Polski w tej kategorii. W niedzielę dobry wynik w FT wystrzelała również Katarzyna Millan, która pierwszego dnia walczyła z awarią karabinka i tym samym odpadła z walki o indywidualne medale (choć w maju pokonała w emocjonującej dogrywce o III miejsce podczas zawodów Pucharu Polski właśnie Jarosława Majdę). Tego dnia na tor wyszedł również Grzegorz Grabowski i ostatecznie to jego wynik (1 oczko więcej od Kasi) został zaliczony na poczet sumarycznego osiągnięcia naszej drużyny. Finalnie, choć w niedzielę znaleźliśmy się tuż za podium, to utrzymaliśmy przewagę 4% nad drużyną KKST oraz blisko 10% nad drużyną WKFT, sięgając tym samym po raz pierwszy w historii naszego klubu po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski!

Warte odnotowania są również sukcesy naszych Juniorów Młodszych, bowiem byli oni bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej. Pierwszego dnia na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Węcel wyprzedzając swoją siostrę Victorię – drugiego dnia sytuacja zmieniła się diametralnie i to Victoria sięgnęła po zwycięstwo, zdobywając przy okazji mistrzowski tytuł w tej kategorii, pozostawiając bratu tytuł wicemistrza kraju!

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU oraz TUTAJ.

Drużynowi Mistrzowie Polski 2017 - od lewejGrzegorz Grabowski, Gabriel Węcel, Katarzyna Millan, Gerard Cebula, Jarosław Majda
Drużynowi Mistrzowie Polski 2017 - od lewej: Grzegorz Grabowski, Gabriel Węcel, Katarzyna Millan, Gerard Cebula, Jarosław Majda
Kategoria FT - od lewej: Dmitrij Kirilov (II miejsce), Jarosław Majda (I miejsce), Milan Komoráš (III miejsce), Marceli Kotkowski (IV miejsce), Ondrej Bukovinsky (V miejsce), Vidas Vasiliauskas (VI miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Dmitrij Kirilov (II miejsce), Jarosław Majda (I miejsce), Milan Komoráš (III miejsce), Marceli Kotkowski (IV miejsce), Ondrej Bukovinsky (V miejsce), Vidas Vasiliauskas (VI miejsce)
Kategoria JUNIOR MŁODSZY HFT - od lewej: Bartosz Węcel (II miejsce), Victoria Węcel (I miejsce), Grzegorz Wiśniewski (III miejsce)
Kategoria JUNIOR - od lewej: Szymon Pszczoliński (II miejsce), Marta Laskowska (I miejsce), Bartosz Węcel (III miejsce)
Gabriel Węcel - 10 miejsce w HFT1: 92,21%, 71 pkt, 9 miejsce - sobota; 93,24%, 69 pkt, 14 miejsce - niedziela
Gabriel Węcel - 10 miejsce w HFT1: 92,21%, 71 pkt, 9 miejsce - sobota; 93,24%, 69 pkt, 14 miejsce - niedziela
Grzegorz Grabowski: nie strzelał w sobotę; 78,38%, 29 pkt, 9 miejsce - niedziela
Grzegorz Grabowski: nie strzelał w sobotę; 78,38%, 29 pkt, 9 miejsce - niedziela
Katarzyna Millan: awaria karabinu w sobotę; 75,68%, 28 pkt, 13 miejsce - niedziela
Katarzyna Millan: awaria karabinu w sobotę; 75,68%, 28 pkt, 13 miejsce - niedziela
Gerard Cebula - 8 miejsce w HFT1: 100%, 77 pkt, 1 miejsce - sobota; 86,49%, 64 pkt, 32 miejsce - niedziela
Kategoria JUNIOR - od lewej: Szymon Pszczoliński (II miejsce), Marta Laskowska (I miejsce), Bartosz Węcel (III miejsce)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: