Logo KSP JURA LOK

Szósta edycja JURAjskiego Pucharu Terenowego już za nami. W tym roku oprócz zawodów zaliczanych do Pucharu Zimowego oraz Pucharu Polsko-Czeskiego HFT, do największego obecnie klubowego cyklu pucharowego w Polsce zostały zaliczone 2 dni zmagań w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2017, które odbyły się w Łazach. Zwycięzcy JPT’17 zostali wybrani na bazie 3 najlepszych osiągniętych w tegorocznych zawodach wyników.

Co ciekawe, aż do zawodów „Pożegnania Wakacji” nie było wiadomo, kto będzie triumfował w poszczególnych kategoriach. Jedynie w HFT2 niezagrożona wydawała się pozycja aktualnego mistrza Polski w tej kategorii, Tomka Kocikowskiego, który na ostatnich zawodach nawet się nie pojawił, ale i tak nikt nie był wstanie mu zagrozić. Ostatecznie ostatnie zawody w ramach tej kategorii wygrał Andrzej Przybysz, co pozwoliło mu wskoczyć na III miejsce w całym cyklu, a drugi po zwycięskiej dogrywce z Dawidem Dyrczem był Stanisław Gurba, który tym samym stanął również na drugim stopniu podium w generalce.

W HFT1 drugie miejsce w niedzielnych zawodach zajął Janusz Pelucha, która stracił 3 oczka do Tomka Pachoła, ale ostatecznie zwyciężył w generalce, udowadniając tym samym, że tytuł Mistrza Polski w HFT1 nie przypadł mu w udziale przez przypadek. Trzecią lokatę w zawodach zajęła Marta Růžičková z Czech, a w generalne nikomu nie udało się zepchnąć z najniższego miejsca podium (nieobecnego podczas tych zawodów) Darka Kidę. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że bardzo wysoką 5 lokatę w generalce zajął aktualny drużynowy Mistrz Polski, Gabriel Węcel, który obecny sezon może zaliczyć do najbardziej udanych w swojej dotychczasowej karierze strzeleckiej.

Wśród Juniorów doskonale spisali się reprezentanci naszego klubu. Zawody z ogromną przewagą nad resztą stawki wygrała Victoria Węcel, która w ramach klasy HFT zdobyła tego dnia 3 wynik! W generalce dekoracja rozpoczęła się od jej brata Bartka, który stanął na najniższym stopniu podium. Drugie miejsce przypadło w udziale nieobecnej podczas tych zawodów Marie Kvapilovej z Czech, a pierwsze oczywiście aktualnej Mistrzyni Polski w klasie Juniorów Victorii Węcel.

W FT niedzielne zmagania wygrał rzadko pojawiający się w tym roku na zawodach Przemek Godek. Kolejne miejsca na podium musiała rozstrzygnąć dogrywka, do której przystąpiło trzech reprezentantów naszego klubu i jednocześnie członków drużyny, która w czerwcu zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski na Kamieniołomie – Katarzyna Millan, Grzegorz Grabowski i Jarosław Majda. W dogrywce o II miejsce wszystkie figurki z postawy klęczącej położył Jarek Majda, co nie udało się jego rywalom. Wówczas zarządzono osobną dogrywkę o miejsce III i tej samej sztuki dokonała Kasia Millan, przez co smakiem musiał się obejść najbardziej utytułowany reprezentant naszego klubu, czyli Grzegorz Grabowski, który zaliczył chybienie już w pierwszym strzale. W finale klasyfikację generalną wygrał aktualny mistrz kraju Jarek Majda, a druga była nasza klubowa reprezentantka Katarzyna Millan. Na trzecim miejscu uplasował się Sławek Czapla, który wyprzedził o zaledwie 0,19% Grzegorza Grabowskiego.

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a łączną klasyfikację generalną w tym MIEJSCU. Natomiast zdjęcia TUTAJ.

Zakończenie JURAjskiego Pucharu Terenowego 2017
Katarzyna Millan - III miejsce w kategorii FT (28 pkt); II miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii FT (269,01%)
Katarzyna Millan - III miejsce w kategorii FT (28 pkt); II miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii FT (269,01%)
Victoria Węcel - I miejsce w kategorii JUNIOR (72 pkt); I miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii JUNIOR (279,93%)
Bartosz Węcel
 - IV miejsce w kategorii JUNIOR (57 pkt); III miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii JUNIOR (255,96%)
Victoria Węcel - I miejsce w kategorii JUNIOR (72 pkt); I miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii JUNIOR (279,93%); Bartosz Węcel - IV miejsce w kategorii JUNIOR (57 pkt); III miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii JUNIOR (255,96%)
Grzegorz Grabowski - IV miejsce w kategorii FT (28 pkt); IV miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii FT (251,71%)
Grzegorz Grabowski - IV miejsce w kategorii FT (28 pkt); IV miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii FT (251,71%)
Jarosław Majda - II miejsce w kategorii FT (28 pkt); I miejsce w klasyfikacji generalnej JPT'17 w kategorii FT (293,33%)
Grzegorz Grabowski - I miejsce w kategorii FT (32 pkt)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: