Logo Pucharu Zimowego 2017

Zawodnicy KSP JURA zaliczyli fantastyczny start podczas pierwszych zawodów Pucharu Zimowego 2017! Dodajmy, że to już VI edycja największego klubowego pucharu rozgrywanego na południu Polski i bez wątpienia największe wydarzenie polskiego strzelectwa terenowego w pierwszym kwartale roku – i to nieprzerwanie od 2012 roku!

Tegoroczny Puchar Zimowy znów powrócił do formuły składającej się z pięciu zawodów, ale zamiast KKST, które współorganizowało go przez ostatnie 5 lat, grono tegorocznych organizatorów (KSP JURA, Hunter Team i SKŚ DSSR) uzupełniły grupa DGST LOK Beaver z Mikstatu oraz klub Beskydští Vzduchovkáři z czeskiego Bohumina – to oznacza, że po raz pierwszy w historii Puchar Zimowy wyszedł „organizacyjnie” poza granice Polski!

Pierwsze tegoroczne zawody zostały zorganizowane przez naszych kolegów z DSSR na strzelnicy miejskiej w Jaworznie, która od lat gości strzelców z całego kraju. Organizatorzy w pobliskim lesie rozstawili standardowe dla Pucharu Zimowego 30 stanowisk. Większość celów nie była zbyt wymagająca, a wiatr raczej nie przeszkadzał zawodnikom w oddawaniu celnych strzałów.

Dopisała również temperatura (tylko parę stopni poniżej zera w porównaniu z nawet -20, które królowało jeszcze parę dni wcześniej). Tor zwarty, zorganizowany w planie koła. Niestety siły wyższe spłatały organizatorom figla i na torze zabrakło stanowiska z wymuszoną postawą niepodpartą stojącą (karta z rysunkiem postawy odpadła w nocy od znacznika stanowiska). DSSR nie zapomniał także o dodatkowych atrakcjach i wykorzystał obecność strzelnicy, udostępniając wszystkim chętnym broń palną.

Nasz klub podczas pierwszych zawodów tegorocznego Pucharu Zimowego wyjątkowo wystawił tylko jedną drużynę, w skład której weszli Tomasz Kaperek, Paweł Grabowski, Jarosław Majda oraz zaprzyjaźniony z naszym klubem Gerard Cebula (skład drużyny na tegoroczne rozgrywki uzupełnia nieobecny w Jaworznie Grzegorz Grabowski). Taki, a nie inny zestaw personalny okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ podczas dekoracji to właśnie członkowie JURA Team Kolba.pl cieszyli się ze zwycięstwa i objęli prowadzenie w klasyfikacji drużyn!

Co ważne, aż trzech z czterech strzelających w drużynie zawodników ukończyło zawody w Jaworznie na podium – dodatkowo każdy z nich swoje miejsce wywalczył zwyciężając w dogrywce! Na najwyższym stopniu podium w najlepiej obsadzonej kategorii HFT1 stanął Gerard Cebula, który w dogrywce okazał się lepszy od Marcina Markisza - trzeci był za to Tomasz Kaperek (w dogrywce pokonał Damiana Orzoła i Tomka Kocembę – ten ostatni nie przystąpił do dogrywki). W konkurencji FT drugie miejsce zajął Jarek Majda, z którym w dogrywce nie poradził sobie Przemek Godek.

Doskonale spisali się także nasi pozostali klubowicze, którzy tego dnia strzelali poza składem drużyny – w HFT1 doskonałe 6 miejsce zajął Gabriel Węcel, a w FT tuż za pudłem zawody ukończyła Jolanta Wiśniewska. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi klubowicze utrzymają równą formę także w czasie pozostałych zimowych zawodów! II eliminacja Pucharu Zimowego 2017 już za 2 tygodnie w Bohuminie – zapraszamy!

Wyniki:
FT
1. Sławomir Czapla (SMS Hetman) - 28
2. Jarosław Majda (JURA Team Kolba.pl A) - 26
3. Przemysław Godek (KKST Kraków) - 26
4. Jolanta Wiśniewska - 25
(...)
7. Paweł Grabowski - 18

HFT1
1. Gerard Cebula (JURA Team Kolba.pl A) - 58
2. Marcin Markisz (Beaver Team) - 58
3. Tomasz Kaperek (JURA Team Kolba.pl A) - 57
(...)
6. Gabriel Węcel - 56

HFT2
1. Krzysztof Siuda - 53
2. Marek Sobota (DSSR) - 51
3. Sławomir Opiela (Beaver Team) - 50

JUNIOR:
1. Aleksander Zawierucha - 94,83%
2. Marie Kvapilova - 89,66%
3. Mateusz Knysak - 58,62%

DRUŻYNA:
1. JURA Team Kolba.pl A - 294,83%
2. Beaver Team - 293,10%
3. KKST Kraków - 284,48%

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Kategoria HFT1 - od prawej: Tomasz Kaperek (III miejsce) i Gerard Cebula (I miejsce)
Kategoria HFT1 - od prawej: Tomasz Kaperek (III miejsce) i Gerard Cebula (I miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Jarosław Majda (II miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Jarosław Majda (II miejsce)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: