Logo Pucharu Zimowego 2017

Członkowie KSP JURA nie zawiedli i podczas drugiej eliminacji Pucharu Zimowego 2017 zgarnęli 4 medale indywidualne oraz 2 drużynowe. Prawie wszyscy nasi reprezentanci uplasowali się w ścisłych czołówkach w swoich kategoriach, a w FT zgarnęli nawet całe podium! Po raz drugi z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniosła JURA Team Kolba.pl A, minimalnie wyprzedzając drugą z naszych drużyn!

Organizatorzy zawodów w Bohuminie, czyli członkowie klubu Beskydští Vzduchovkáři bardzo dobrze spisali się w organizacyjnym debiucie w formule Pucharu Zimowego, który od lat wyznacza najwyższe standardy dla polskich imprez strzeleckich. Uczestnikom zawodów, których tego dnia w Bohuminie zjawiło się blisko 80, sprzyjała pogoda, chociaż wiatr płatał figle także najlepszym strzelcom.

Niełatwe życie mieli przedstawiciele klasy HFT, bowiem do wielu celów musieli strzelać z wolnych łokci, szukając przy okazji czystej drogi pomiędzy pozostawionymi przez organizatorów elementami naturalnego terenu (czasem pozostawionych aż do przesady). Zawodnicy FT natomiast już dawno nie strzelali do takiej ilości, tak bardzo dalekich figurek (aż 3 figurki na maksymalnym dystansie, następna na 49m, a kolejna na 48m).

Tor (co w Czechach nie zdarza się zbyt często) był otaśmowany a figurki dokładnie opisane – również przyjęcie postawy strzeleckiej nie stanowiło większego problemu. Nie obyło się jednak bez drobnych wpadek, jak choćby brak wymaganej ilości postaw wymuszonych czy zmniejszona strefa trafienia na figurce strzelanej z postawy klęczącej niepodpartej. Na paru stanowiskach wątpliwości zawodników budził również sposób przymocowania figurek, co szczególnie w pierwszej części zawodów generowało bardzo duże ilości gwizdków. Nie zmienia to jednak faktu, że były to najlepiej przygotowane zawody u naszych południowych sąsiadów od paru ładnych lat.

Na słowa uznania zasłużyli wszyscy z naszych klubowiczów, którzy przyjechali do Bohumina. Jedynie Tomek Kaperek, brązowy medalista zawodów w Jaworznie, które otwierały tegoroczny cykl Pucharu Zimowego, nie miał swojego dnia i zajął dość odległą jak na siebie lokatę. Doskonale spisał się za to Gerard Cebula, który tym razem stanął na drugim stopniu podium. Przegrał jedynie z reprezentantem gospodarzy, Liborem Pacikiem, który okazał się bezkonkurencyjny i zszedł z toru z zaledwie dwoma pudłami! Bardzo dobre strzelanie po zmianie karabinka kontynuuje także Gabriel Węcel, który znów zajął wysokie miejsce – tym razem był ósmy (zaledwie 2 oczka straty do podium).

Natomiast w kategorii FT nasi klubowicze zdominowali zmagania w Bohuminie – i to dosłownie, bowiem całe podium obsadzili Jolanta Wiśniewska (I miejsce po zwycięskiej dogrywce), Paweł Grabowski (II miejsce) i aktualna mistrzyni Polski Katarzyna Millan (III miejsce)! Tym samym Paweł został pierwszym zawodnikiem w historii Pucharu Zimowego, który zdobywał medale we wszystkich głównych konkurencjach – FT, HFT1 i HFT2 (łącznie ma ich na koncie 4 – wszystkie srebrne). Do tego eq aequo na piątej lokacie zameldowali się Jarosław Majda i wracający do strzelania po zimowej przerwie Grzegorz Grabowski (ich wyniki zostały zaliczone do zwycięskiej punktacji drużyn).

Doskonałe wyniki naszych kobiet oraz bardzo dobre strzelanie Gabrysia w HFT1 sprawiło, że nasza pierwsza drużyna w składzie Grzegorz Grabowski, Gerard Cebula, Jarosław Majda, Paweł Grabowski i Tomasz Kaperek wygrała minimalnie z drugą z naszych ekip – zaledwie o 2,54% (niecałe dwa punkty) i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Pierwsza szansa na przypieczętowanie zwycięstwa w całym tegorocznych cyklu nadarzy się już za 2 tygodnie w Zabrzu – zapraszamy!

Wyniki:
FT
1. Jolanta Wiśniewska (JURA Team Kolba.pl B) - 24
2. Paweł Grabowski (JURA Team Kolba.pl A) - 24
3. Katarzyna Millan (JURA Team Kolba.pl B) - 23
(...)
5. Grzegorz Grabowski - 21
5. Jarosław Majda - 21

HFT1
1. Libor Pacik (Beskydští Vzduchovkáři) - 58
2. Gerard Cebula (JURA Team Kolba.pl A) - 55
3. Tomasz Kocemba (KKST Kraków) - 54
(...)
8. Gabriel Węcel - 52
(...)
18. Tomasz Kaperek - 49

HFT2
1. Stanisław Gurba (Bimber Team) - 49
2. Grzegorz Krupa (Hunter Team) - 49
3. Sławomir Opiela (Beaver Team) - 48

JUNIOR:
1. Zofia Krupa - 50
2. Marie Kvapilova - 42
3. Dominik Šimiček - 31

DRUŻYNA:
1. JURA Team Kolba.pl A - 290,63%
2. JURA Team Kolba.pl B - 288,09%
3. Hunter Team - 285,26%

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a kilka zdjęć w tym MIEJSCU.

Kategoria FT - od lewej: Paweł Grabowski (II miejsce), Jolanta Wiśniewska (I miejsce) i Katarzyna Millan (III miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Paweł Grabowski (II miejsce), Jolanta Wiśniewska (I miejsce) i Katarzyna Millan (III miejsce)
Najlepsza drużyna - od lewej: Grzegorz Grabowski, Tomasz KaperekPaweł Grabowski, Gerard Cebula (nieobecny) i Jarosław Majda (nieobecny)
Najlepsza drużyna - od lewej: Grzegorz Grabowski, Tomasz Kaperek, Paweł Grabowski, Gerard Cebula (nieobecny) i Jarosław Majda (nieobecny)
Gerard Cebula (II miejsce) - 2 lokata w klasyfikacji generalnej HFT1 (dwa starty, 2/5)
Gerard Cebula (II miejsce) - 2 lokata w klasyfikacji generalnej HFT1 (dwa starty, 2/5)
Jolanta Wiśniewska (I miejsce) - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)
Jolanta Wiśniewska (I miejsce) - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)
Paweł Grabowski (II miejsce) - 4 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)
Paweł Grabowski (II miejsce) - 4 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)
Katarzyna Millan (III miejsce) - 9 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (jeden start, 2/5)
Katarzyna Millan (III miejsce) - 9 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (jeden start, 2/5)
Od lewej: Gabriel Węcel (VIII miejsce) - 6 miejsce w klasyfikacji generalnej HFT1 (dwa starty, 2/5)
Od lewej: Gabriel Węcel (VIII miejsce) - 6 miejsce w klasyfikacji generalnej HFT1 (dwa starty, 2/5)
Grzegorz Grabowski (V miejsce) - 10 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (jeden start, 2/5)
Grzegorz Grabowski (V miejsce) - 10 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (jeden start, 2/5)
Jarosław Majda (V miejsce) - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)
Jarosław Majda (V miejsce) - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej FT (dwa starty, 2/5)

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: