Logo Pucharu Zimowego 2017

Podczas III eliminacji Pucharu Zimowego 2017 tylko dwójka naszych reprezentantów utrzymała bardzo wysoki poziom – Katarzyna Millan zajęła III miejsce w kategorii FT, a Gabriel Węcel wylądował tuż za podium w HFT1. Niestety wietrzne warunki i niska temperatura pokrzyżowały plany pozostałym z naszych klubowiczów.

Tym razem Kąpielisko Leśne w Zabrzu nie przyciągnęło aż tak dużej liczby uczestników, jak w latach ubiegłych, ale na odprawie przed zawodami i tak zameldowało się ponad 80 zawodników. Solidny wpływ na osiągane przez poszczególnych zawodników wyniki bez wątpienia miał porywisty wiatr, który właściwie zawsze towarzyszy rywalizacji w Zabrzu - nie bez znaczenia była również niska temperatura, która z porannych -9 urosła w czasie trwania zawodów do okolicy zera stopni, co odczuli po zmieniającej się prędkości wylotowej pocisku niektórzy z zawodników.

Organizatorzy ustawili tor w klasycznym dla zawodów na terenie kąpieliska miejscu - tym razem w sposób szczególny wykorzystując jeden z jego końców, gdzie ustawionych zostało aż 5 stanowisk, na których śrut był narażony na wyjątkowo porywisty i zmienny wiatr. Nie obyło się bez kilku wpadek, jak brak jednego stanowiska wymuszonego (co powoli staje się już tradycją tej edycji), niewygodne postawy dla zawodników FT czy przekrzywione figurki. Jednakże organizatorzy reagowali na wszystkie wątpliwości zawodników i bez zmrużenia okiem poprawiali mocowania figurek i wyznaczali postawy zastępcze, co chwali się im o tyle, że zazwyczaj takie sprawy (pomimo stosownych zapisów w regulaminie) są rozstrzygane przez sędziów na niekorzyść strzelców.

Z trudnymi warunkami doskonale poradzili sobie Katarzyna Millan i Gabriel Węcel. Kasia drugi raz z rzędu zdobyła brązowy medal w kategorii FT, a Gabryś uplasował się na bardzo wysokiej 4 lokacie w HFT1 (w tej edycji ani razu nie wypadł poza najlepszą dziesiątkę!). Słabsze strzelanie zaliczyli pozostali nasi zawodnicy, co niestety przełożyło się na wyniki drużyn, które do zawodów w Zabrzu dominowały w walce o zwycięstwo w całym Pucharze Zimowym - oczywiście JURA Team Kolba.pl A wciąż jest faworytem do końcowego triumfu.

Jednocześnie po zawodach w Zabrzu, powoli można już mówić o szansach na wysokie miejsca naszych reprezentantów w klasyfikacji generalnej całego Pucharu Zimowego. W najbardziej prestiżowej kategorii HFT1 do samego końca o podium będą walczyć Gabryś Węcel (obecnie 4-ty) i występujący w tym sezonie w naszej drużynie Gerard Cebula (obecnie 2-gi). Pozostałych szans na wysokie miejsca indywidualne będziemy upatrywać w FT, gdzie mamy aż 5 przedstawicieli – o podium walczy co najmniej 4 zawodników związanych z naszym klubem: Jarosław Majda (2.), Jolanta Wiśniewska (3.), Paweł Grabowski (4.) oraz Katarzyna Millan, która w każdym z tegorocznych swoich startów stawała na podium. Niestety wiadomo już na pewno, że tytułu w FT nie uda się obronić Grzegorzowi Grabowskiemu, ale może on jeszcze wskoczyć na podium (od 2014 roku Grzegorz z niego nie schodzi), o ile poradzi sobie ze szwankującym przy niskich temperaturach karabinkiem. Wszystko wskazuje również na to, że bój o tytuł Najlepszej Kobiety stoczą nasze reprezentantki – Katarzyna Millan i Jolanta Wiśniewska. 

Oczywiście w grze o zwycięstwo w klasyfikacji drużyn pozostają dwie nasze drużyny - JURA Team Kolba.pl A, która pomimo kiepskiego wyniku osiągniętego w Zabrzu, wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej po 3 eliminacjach (w Mikstacie może sobie zapewnić zwycięstwo w całym cyklu) oraz JURA Team Kolba.pl B (wciąż ma szansę nawet na zwycięstwo w generalce, ale o tym zadecydują właśnie zawody w Mikstacie).

Wyniki:
FT
1. Sławomir Czapla (SMS Hetman) - 26
2. Dariusz Rup - 23
3. Katarzyna Millan (JURA Team Kolba.pl B) - 22
4. Jarosław Majda - 21
5. Paweł Grabowski - 19
(...)
7. Grzegorz Grabowski - 17
(...)
9. Jolanta Wiśniewska - 14

HFT1
1. Dominik Trutwin - 57
2. Grzegorz Mazur (Hunter Team) - 54
3. Marcin Kotara - 54
4. Gabriel Węcel - 53
(...)
10. Gerard Cebula - 50
(...)
30. Marek Klenczar - 41

HFT2
1. Tomasz Śliwa (SMS Hetman) - 52
2. Tomasz Marszałek (Beaver Team) - 51
3. Krzysztof Siuda (Hunter Team) - 50

JUNIOR:
1. Marie Kvapilova - 78,95%
2. Aleksander Zawierucha - 77,19%
3. Zofia Krupa - 70,18%

DRUŻYNA:
1. SMS Hetman - 285,71%
2. Hunter Team - 278,61%
3. KKST Kraków - 275,44%
(...)
5. JURA Team Kolba.pl A - 264,51%
6. JURA Team Kolba.pl B - 260,84%

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Kategoria FT - od prawej: Katarzyna Millan (III miejsce)
Kategoria FT - od prawej: Katarzyna Millan (III miejsce)
Najlepsza kobieta: Katarzyna Millan
Najlepsza kobieta: Katarzyna Millan

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: