Logo Pucharu Zimowego 2017

Po zawodach w Mikstacie, czyli przedostatniej eliminacji tegorocznego Pucharu Zimowego, po raz pierwszy w tym sezonie nasi zawodnicy wracali do domu bez ani jednego zdobytego krążka – najbliżej kolejnego indywidualnego brązowego medalu była Katarzyna Millan, która w FT zajęła 4 miejsce (1 oczko straty do podium). Po tych zawodach, w klasyfikacjach generalnych właściwie każdej kategorii, w której udział biorą nasi zawodnicy wszystko jest wciąż możliwe i dopiero w Łazach należy spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć!

Mikstat po raz pierwszy w historii gościł uczestników Pucharu Zimowego, choć grupa DGST LOK Beaver dała się poznać szerszej publiczności już w zeszłym roku, organizując jedną z eliminacji Pucharu Polski. Tak samo jak wtedy, tak samo i teraz, popularne „Bobry” stanęły na wysokości zadania i przygotowały bardzo dobre zawody.

Niestety złym zwyczajem tegorocznego Pucharu Zimowego organizatorzy kolejnej już eliminacji, zaliczyli wpadkę związaną z ilością wymuszonych stanowisk i zamiast trzech stanowisk każdego typu przygotowali ich o jedno mniej. Zabrakło również odpowiedniej ilości dodatkowych dalekich figurek dla zawodników FT, którzy dla odmiany musieli się zmierzyć z kilkoma dalekimi figurkami na postawach wymuszonych. Były to jednak jedyne błędy organizacyjne, bo cała reszta stała na bardzo wysokim poziomie.

Tor został ustawiony w lesie, który większość z nas znała już z ubiegłego roku. Tym razem ze względu na mniejszą liczbę stanowisk organizatorzy nie wykorzystali terenu, który pozwala na naturalne strzelanie w dół, ustawiając tym razem kilka figurek zdecydowanie pod górę. Stanowiska w zdecydowanej większości były bardzo wygodne, a ze względu na sam teren w paru miejscach zawodnicy HFT zostali zmuszeni do oddawania strzałów z wolnych łokci. Rywalizacji na torze towarzyszył również nieregularny wiatr, który potrafił skutecznie uniemożliwić oddanie celnego strzału.

Tym razem członkowie naszego klubu oraz drużyn pojawili się w Mikstacie w bardzo okrojonym składzie, przez co pierwsza z naszych drużyn w ogóle nie punktowała, spadając tym samym na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na szczęście w porównaniu z drużynami, które nas wyprzedziły, to właśnie JURA Team Kolba.pl może nadrobić najwięcej punktów i wciąż ma największe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (jako jedyna może to uczynić z kompletem punktów).

Indywidualnie w walce o najwyższe laury pozostaje wciąż 6 naszych zawodników. Na tą chwilę największe szanse na sukces w całym pucharze zdają się mieć Katarzyna Millan, która obecnie zajmuje II miejsce w FT (prowadzi również w klasyfikacji na Najlepszą Kobietę) oraz III w tej samej kategorii Jolanta Wiśniewska, chociaż nie bez szans są również Jarosław Majda (obecnie 4-ty) oraz Paweł Grabowski (obecnie 6-ty). Pewne jest, że w FT na pewno jeden z zawodników skojarzonym z naszym klubem stanie na podium w klasyfikacji generalnej!

Natomiast o podium w HFT1 będą walczyć Gerard Cebula i Gabriel Węcel. Ten pierwszy nie pojawił się w Mikstacie, ale i tak zajmuje bardzo wysokie 4 miejsce w generalce, a do poprawy ma bardzo niski wynik wystrzelany w Zabrzu. Swoje szanse – i to nawet na zwycięstwo w generalce – ma również Gabriel Węcel, ale koniecznemu do osiągnięcia tego celu zwycięstwu w ostatnich zawodach muszą towarzyszyć także słabe wyniki jego potencjalnych rywali.

Ostatnie, tegoroczne zawody Pucharu Zimowego 2017 odbędą się już za 2 tygodnie nad Zalewem w Łazach. Zapraszamy!

Wyniki:
FT
1. Sławomir Czapla (SMS Hetman) - 28
2. Marcin Olszewski (SMS Hetman) - 26
3. Tomasz Wróblewski - 25
4. Katarzyna Millan - 24
(...)
7. Grzegorz Grabowski - 21
7. Jolanta Wiśniewska - 21
(...)
10. Paweł Grabowski - 18

HFT1
1. Damian Orzoł (Beaver Team) - 57
2. Dariusz Kida (Bimber Team) - 56
3. Aleksandra Wieloszyńska - 56
(...)
12. Gabriel Węcel - 52

HFT2
1. Sławomir Opiela (Beaver Team) - 55
2. Tomasz Kocikowski - 53
3. Tomasz Śliwa (SMS Hetman) - 52

JUNIOR:
1. Marie Kvapilova - 85,96%
2. Grzegorz Wiśniewski - 63,64%
3. Bartosz Mierzwa - 40,00%

DRUŻYNA:
1. Beaver Team - 296,49%
2. SMS Hetman - 291,10%
3. Bimber Team - 280,44%
4. JURA Team Kolba.pl B - 268,81%
(...)
6. JURA Team Kolba.pl A - 167,24%

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a aktualną klasyfikację generalną w tym MIEJSCU.

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: