Logo Pucharu Zimowego 2017

12 marca zakończyła się VI edycja Pucharu Zimowego, który przyciągnął ponad 150 strzelców z różnych stron kraju oraz z zagranicy. W tym roku do grona organizatorów Pucharu Zimowego dołączyły dwie nowe grupy – DGST LOK Beaver z Mikstatu oraz klub Beskydští Vzduchovkáři z czeskiego Bohumina, dzięki czemu cały cykl nabrał prawdziwie międzynarodowego charakteru.

Bardzo dobrze podczas tej edycji spisywali się zawodnicy naszego klubu, którzy regularnie zajmowali bardzo wysokie miejsca w swoich kategoriach, często wskakując na podium. Bez zarzutu spisywały się również nasze drużyny (jako jedyni wystawiliśmy dwie drużyny do Pucharu Zimowego), a jedna z nich – zresztą zgodnie z oczekiwaniami – stanęła na drugim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.

W tym roku zaszczyt zorganizowania ostatnich zawodów Pucharu Zimowego przypadł w udziale naszej grupie, która zwyczajowo rozstawiła tor nad Zalewem Mitręga w Łazach. Sam tor z pozoru nie różnił się zbyt wiele od tego, z którym zawodnicy mierzyli się w ubiegłym roku, ale dodatkowe utrudnienie przyniosła aura i porywisty, nieregularny wiatr, który dawał nieźle popalić zawodnikom bez względu na kategorię sprzętową (na szczęście względnie niskiej tego dnia temperaturze nie towarzyszyły opady deszczu). Zawody przebiegły ekspresowo i bez gwizdków, dzięki czemu zawodnicy już po 3 godzinach zeszli z toru, a biuro mogło przeliczyć nie tylko wyniki niedzielnych zmagań, ale i całego pucharu.

Doskonale tego dnia spisali się nasi zawodnicy – znów podium w kategorii FT zdominowali strzelcy z drużyn JURA Team Kolba.pl – wyraźne zwycięstwo odniosła Katarzyna Millan, która wyprzedziła Jolantę Wiśniewską i Jarosława Majdę, który stanął na najniższym stopniu podium dzięki wygranej dogrywce. Nieźle spisali się także nasi pozostali przedstawiciele w kategorii FT – Paweł Grabowski był 5 (nie przystąpił do dogrywki o 3 miejsce), Grzegorz Grabowski 6, a Radosław Koclęga debiutując w zawodach w kategorii FT zajął 12 lokatę.

W HFT1 świetnie spisał się Tomek Kaperek, który zajął 3 miejsce (przegrał dogrywkę o 2 lokatę) i pomimo zaledwie 3 zaliczonych startów wskoczył do pierwszej dziesiątki w generalce (wcześniej w Jaworznie również był 3-ci). Kolejne kapitalne strzelanie zaliczył Gabryś Węcel, który przez cały Puchar Zimowy nie schodził z wysokich obrotów – niestety i tym razem podium minimalnie mu uciekło, ale mimo to Gabryś zajął bardzo wysokie 4 miejsce. Niestety słabszy dzień miał strzelający w tym roku w naszej drużynie doświadczony Gerard Cebula, którego łupem padło 50 punktów (18 miejsce). Pomimo trudnych warunków, dobrze spisał się rzadko strzelający Marek Klenczar, który znalazł się w połowie stawki (22 miejsce i 49 punktów).

W klasyfikacji drużyn równych tego dnia nie miała sobie drużyna JURA Team Kolba.pl B w składzie Katarzyna Millan, Jolanta Wiśniewska, Gabryś Węcel, Marek Klenczar i Radosław Koclęga. Druga z naszych drużyn zajęła dopiero 5 miejsce, ale osiągnięty przez nią wynik punktowy wystarczył do poprawy miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:
FT
1. Katarzyna Millan (JURA Team Kolba.pl B) - 25
2. Jolanta Wiśniewska (JURA Team Kolba.pl B) - 23
3. Jarosław Majda (JURA Team Kolba.pl A) - 21
(...)
5. Paweł Grabowski - 21
6. Grzegorz Grabowski - 20
(...)
12. Radosław Koclęga - 15

HFT1
1. Vladimir Kvapil (Beskydští Vzduchovkáři) - 56
2. Piotr Czarnowski - 55
3. Tomasz Kaperek (JURA Team Kolba.pl A) - 55
4. Gabriel Węcel - 54
(...)
18. Gerard Cebula - 50
(...)
22. Marek Klenczar - 49

HFT2
1. Tomasz Marszałek (Beaver Team) - 50
2. Tomasz Kocikowski - 50
3. Tomasz Śliwa (SMS Hetman) - 50

JUNIOR:
1. Marie Kvapilova - 85,71%
2. Grzegorz Wiśniewski - 72,00% (HFT2)
3. Oliwia Sroga - 69,64%

DRUŻYNA:
1. JURA Team Kolba.pl B - 292,79%
2. Beaver Team - 290,43%
3. Bimber Team - 289,07%
(...)
5. JURA Team Kolba.pl A - 283,67%

Szczegółowe wyniki z tych zawodów można znaleźć TUTAJ, a zdjęcia w tym MIEJSCU.

Już dawno w klasyfikacji generalnej HFT1 nie mieliśmy tylu zawodników w czołowej dziesiątce. Najwyższą lokatę wśród naszych reprezentantów zajął Gabriel Węcel, który zmagania zakończył na 7 miejscu (tylko jeden raz podczas wszystkich tegorocznych eliminacji wypadł poza pierwszą dziesiątkę, dwukrotnie plasując się tuż za podium). Tuż za nim w generalce uplasował się zwycięzca pierwszej eliminacji tegorocznego cyklu Gerard Cebula, a dzięki bardzo wysokiemu wynikowi z Łaz, a co za tym idzie drugiemu w tej edycji podium w tej kategorii, na 9 lokatę wskoczył Tomasz Kaperek.

W kategorii FT ścisłą czołówkę klasyfikacji generalnej opanowali zawodnicy naszego klubu. Dzięki czterem bardzo udanym strzelaniom drugą pozycję w generalce obroniła Katarzyna Millan, która w tym sezonie 3-krotnie stawała na podium pojedynczych eliminacji (jednocześnie zdobyła tytuł Najlepszej Kobiety Pucharu Zimowego). Trzeciego miejsca w generalce nie dała sobie również odebrać Jolanta Wiśniewska, która zanotowała bardzo udany debiut w kategorii FT. Miejsce tuż za podium zajął Jarosław Majda, a za nim uplasował się Paweł Grabowski. Dość rozczarowującą 7 lokatę w generalce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Zimowego i jeden z najbardziej utytułowanych strzelców w całej jego historii, Grzegorz Grabowski, który tej zimy miał problemy z karabinkiem.

Niestety dwie „setki” zdobyte podczas pierwszych dwóch eliminacji przez drużynę JURA Team Kolba.pl A uśpiły czujność jej członków i ostatecznie nasza drużyna w składzie Paweł Grabowski, Gerard Cebula, Tomasz Kaperek, Jarosław Majda i Grzegorz Grabowski zajęła „tylko” 2-gie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tracąc ponad 1,71% do drużyny Beaver Team.

Nasz klub triumfował również w klasyfikacji medalowej, bowiem nasi zawodnicy na przestrzeni całego cyklu zdobyli aż 12 medali (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych) – o 5 więcej niż znajdujące się na kolejnych miejscach w tej klasyfikacji kluby! Nasze dwie wystawione drużyny zdobyły również najwięcej laurów w klasyfikacji medalowej drużyn (3 złote i 1 srebrne).

KLASYFIKACJA GENERALNA:
FT
1. Sławomir Czapla (SMS Hetman) - 300%
2. Katarzyna Millan (JURA Team Kolba.pl B) - 281,54%
3. Jolanta Wiśniewska (JURA Team Kolba.pl B) - 281,29%
4. Jarosław Majda (JURA Team Kolba.pl A) - 264,36%
5. Paweł Grabowski (JURA Team Kolba.pl A) - 257,08%
(...)
7. Grzegorz Grabowski (JURA Team Kolba.pl A) - 242,5%

HFT1
1. Vladimír Kvapil (Beskydští Vzduchovkáři) - 293,04%
2. Piotr Czarnowski - 291,25%
3. Dariusz Kida (Bimber Team) - 291,23%
4. Marcin Markisz (Beaver Team) - 291,17%
5. Dominik Trutwin - 289,47%
6. Damian Orzoł (Beaver Team) - 289,35%
7. Gabriel Węcel (JURA Team Kolba.pl B) - 285,96%
8. Gerard Cebula (JURA Team Kolba.pl A) - 284,12%
9. Tomasz Kaperek (JURA Team Kolba.pl A) - 280,97%
10. Tomasz Kocemba (KKST Kraków) - 280,85%

HFT2
1. Tomasz Śliwa (SMS Hetman) - 294,55%
2. Krzysztof Siuda (Hunter Team) - 294,15%
3. Tomasz Marszałek (Beaver Team) - 292,63%
4. Sławomir Opiela (Beaver Team) - 292,3%
5. Tomasz Kocikowski - 286,93%

JUNIOR:
1. Marie Kvapilová - 300%
2. Grzegorz Wiśniewski - 257,81%
3. Aleksander Zawierucha - 197,77%

DRUŻYNA:
1. Beaver Team - 298,6%
2. JURA Team Kolba.pl A - 296,89%
3. SMS HETMAN - 294,87%
(...)
5. JURA Team Kolba.pl B - 290,79%

Klasyfikację generalną Pucharu Zimowego 2017 można znaleźć TUTAJ.

Puchar Zimowy 2017
Najlepsza kobieta: Katarzyna Millan
Najlepsza kobieta: Katarzyna Millan
Kategoria FT - od lewej: Jarosław Majda (III miejsce), Katarzyna Millan (I miejsce), Jolanta Wiśniewska (II miejsce)
Kategoria FT - od lewej: Jarosław Majda (III miejsce), Katarzyna Millan (I miejsce), Jolanta Wiśniewska (II miejsce)
Kategoria HFT1 - od prawej: Tomasz Kaperek (III miejsce)
Kategoria HFT1 - od prawej: Tomasz Kaperek (III miejsce)
Najlepsza drużyna - JURA Team Kolba.pl B, od lewej: Katarzyna Millan, Jolanta Wiśniewska, Radosław Koclęga, Gabriel Węcel i Marek Klenczar
Najlepsza drużyna - JURA Team Kolba.pl B, od lewej: Katarzyna Millan, Jolanta Wiśniewska, Radosław Koclęga, Gabriel Węcel i Marek Klenczar
Najlepsza kobieta Pucharu Zimowego 2017: Katarzyna Millan
Najlepsza kobieta Pucharu Zimowego 2017: Katarzyna Millan
Kategoria FT Pucharu Zimowego 2017 - od lewej: Katarzyna Millan (II miejsce), Sławomir Czapla (I miejsce), Jolanta Wiśniewska (III miejsce)
Kategoria FT Pucharu Zimowego 2017 - od lewej: Katarzyna Millan (II miejsce), Sławomir Czapla (I miejsce), Jolanta Wiśniewska (III miejsce)
II drużyna Pucharu Zimowego 2017 - JURA Team Kolba.pl A, od lewej: Jarosław Majda, Tomasz Kaperek, Grzegorz Grabowski, Gerard Cebula i Paweł Grabowski
II drużyna Pucharu Zimowego 2017 - JURA Team Kolba.pl A, od lewej: Jarosław Majda, Tomasz Kaperek, Grzegorz Grabowski, Gerard Cebula i Paweł Grabowski
Zwycięzcy Pucharu Zimowego 2017
Zwycięzcy Pucharu Zimowego 2017

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: