Logo WFTF

Po 12 latach przerwy Mistrzostwa Świata Field Target wracają do Polski! Nasz kraj będzie organizatorem XXVIII edycji tej imprezy. Przypomnijmy, że początkowo (MŚ FT odbywają się nieprzerwanie od 1991 roku) mistrzostwa odbywały się na zmianę w USA i Anglii. W 1999 roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Norwegii i od tego czasu odbywają się w różnych miejscach na całym świecie.

Polska jest 6 krajem, który zorganizuje MŚ więcej niż jeden raz (Niemcy i Irlandia Północna również organizowali MŚ dwukrotnie, Norwegia 3, a Anglia i USA 6 razy). Pozostałe mistrzowskie imprezy Field Target na przestrzeni ostatnich 8 lat odbyły się w Południowej Afryce, Włoszech, Nowej Zelandii, Portugalii oraz na Węgrzech i Litwie. Natomiast w przyszłym roku zorganizują je Walijczycy.

Na razie jeszcze nie wiadomo, w której części Polski odbędzie się największa na świecie impreza pneumatycznego strzelectwa terenowego 2018 roku - rozpatrywana jest m.in. kandydatura KANIONU w połączeniu z bazą noclegową w hotelu Villa Verde w Zawierciu. Wiadomo jednak na pewno, że po wprowadzeniu systemu rotacyjnego wśród krajów członkowskich światowej federacji (WFTF), kolejne Mistrzostwa Świata Field Target mogą zawitać do Polski najwcześniej za... około 40 lat!

Następne zawody za:

Zawody w sezonie 2021:
05.06 - Puchar Burmistrza D1 | WYNIKI
06.06 - Puchar Burmistrza D2 | WYNIKI

Puchar PFTA 2021:

Partnerzy:

 

Sponsorzy: